İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 45 ilde düzenlenen 'Narkogüç-43' operasyonlarında 305 uyuşturucu taciri ve sokak satıcısının yakalandığını açıkladı.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, narkotik suçlarla mücadele kapsamında 45 ilde 'Narkogüç-43' kod adlı operasyonlar yapıldığını belirtti.

 Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde yürütülen operasyonlara 423 ekip, 1435 personel, 1 hava aracı ve 25 narkotik dedektör köpeği katıldı. Belirlenen adreslere yönelik eş zamanlı baskınlarda ve yol kontrollerinde 1 ton 661 kilogram uyuşturucu madde ve 417 bin hap ele geçirildi. 305 uyuşturucu taciri ve sokak satıcısı da yakalandı. 

Konya'da 9 yaşındaki çocuk tabancayla oynarken amcasını öldürdü! Konya'da 9 yaşındaki çocuk tabancayla oynarken amcasını öldürdü!

Operasyonlara katılan ekipleri tebrik eden Yerlikaya, "Ülkemizin dört bir yanında zehir tacirlerine karşı operasyonlarımız artarak devam edecek" ifadesinde bulundu.