Balıkesir'de sağanak! Zor anlar yaşattı Balıkesir'de sağanak! Zor anlar yaşattı

Balıkesir Gönen'de tatil için geldiği yazlık evinden, "Tina" isimli köpeğiyle ayrıldıktan sonra haber alınamayan 84 yaşındaki Korhan Berzeg'i arama çalışmalarının 316. gününde önemli bir gelişme yaşandı. Yazlık eve yaklaşık 4 kilometre uzaklıktaki ormanlık alanda bulunan kemik parçalarından alınan DNA, kayıp ekonomist Korhan Berzeg'in kızıyla eşleşti.

312 GÜN SONRA KEMİK PARÇALARI BULUNDU

Berzeg'in kayboluşundan 312 gün sonra, 23 Nisan'da saat 13.30 sıralarında Gelgeç Mahallesi Muhtarı Ahmet Gülay, mahalleye gelen su ile ilgili inceleme yaptığı sırada Korhan Berzeg'in Armutlu Mahallesi'nde bulunan evinin 3,5 kilometre uzağındaki ormanda dere kenarında Berzeg'e ait kimlik ve kredi kartı, kıyafet ile insana ait olduğu değerlendirilen kemik parçaları bulmuştu. Gülay'ın haber vermesi üzerine bölgeye çok sayıda jandarma ekibi sevk edilmişti.

PANTOLON CEBİNDEKİ CÜZDANDAN KİMLİK VE KREDİ KARTLARI ÇIKTI

Yapılan olay yeri incelemesinde, paça kısımları parçalanmış pantolon cebinde yine parçalanmış kahverengi cüzdan ve içerisinde Korhan Berzeg adına düzenlenmiş 3 farklı bankaya ait kredi kartı, 1 banka kartı, ?parçalanmış halde İstanbul ücretsiz taşıma kartı, İstanbul Mavi kart, yine Korhan Berzeg adına düzenlenmiş sürücü belgesi ve kimlik kartı ile parçalanmış halde 10 TL, 1 adet 100 TL, 1 adet 50 TL, 4 adet 10 TL, 1 araç anahtarı ile muhtelif anahtarlar bulundu.

Cumhuriyet Savcısı ile jandarma ekiplerinin olay yerinde yaptığı çalışmanın ardından, kemik parçaları ile kıyafet ve malzemeler incelenmek üzere alındı.

HAYVAN SALDIRISI İHTİMALİ GÜNDEMDE

Berzeg'in, köpeği ile birlikte yürüyüş yaptığı yolun üst kısmındaki dere kenarında bulunan pantolon ile malzemelerden bazılarının parçalanıp, yırtılmış olması, hayvan saldırısını güçlendirirken, aynı bölgede kemik parçalarının bulunması ve kafatasının ve iskelet bütünlüğünün bulunmaması, cesedin hayvanlar tarafından parçalanarak dere kenarına getirilmiş olma ihtimalini gündeme getirdi.

KIZI DNA ÖRNEĞİ İÇİN İNGİLTERE'DEN GELDİ

Öte yandan bulunan kemik parçalarının DNA analizi için, Korhan Berzeg'in kızı Nisa Berzeg, DNA örneği vermek için İngiltere'den Türkiye'ye geldi. Yapılan karşılaştırma sonucu, kemik parçasının 314 gündür kayıp olan Korhan Berzeg'e ait olup olmadığı belirlenecek.

Editör: İrem Nur Kaya