Milli İstihbarat Teşkilatı, terör örgütüne yönelik sınır ötesindeki operasyonlarına ara vermeden devam ediyor. MİT, silahlı saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen terör örgütü PKK/KCK’nın sözde Süleymaniye sorumlularından terörist  Mehmet Şefa Akman’ı operasyonla etkisiz hale getirdi.

MİT, PKK/KCK Öz Savunma Birlikleri sözde Süleymaniye Kuzey Alan sorumlusu Bahoz Zagros kod Mehmet Şefa Akman'ı nokta operasyon ile etkisiz hale getirdi.

MİT, Süleymaniye’nin kuzey bölgelerinden sözde sorumlu olan ve buradaki faaliyetlerini organize eden Bahoz Zagros kodlu teröristin ülkemize yönelik silahlı eylem hazırlığında olduğunu tespit etti.

Terörist-15

Hakkında terörden nitelikli aranma kaydı bulunan terörist Akman'ın yeri, MİT’in örgüt içerisindeki ajanları vasıtasıyla öğrenildi.Terör örgütüne eleman kazandırma ve silahlı-ideolojik eğitim faaliyetlerinde de bulunduğu öğrenilen Akman'ın hareket tarzı MİT tarafından adım adım izlendi. Uygun koşulların oluşması ile düzenlenen operasyonla etkisiz hale getirildi.

Terörist Akman, 2005 yılında örgüte katıldı. Kuzey Irak’ta 18 yıl faaliyet gösterdi.  Son olarak PKK/KCK’nın Öz Savunma Birlikleri içerisinde Kuzey Süleymaniye sözde sorumlusu olarak faaliyet gösteriyordu.

Editör: Nehir Durdağı