AK Parti'den flaş erken seçim açıklaması: Türkiye hazır olsun!

Erken seçim tartışmaları sürerken, AK Parti'den çarpıcı bir açıklama geldi

AK Parti'den flaş erken seçim açıklaması: Türkiye hazır olsun!

AK Parti Genel Başkanı Ali İhsan Yavuz, TV100 televizyonunda katıldığı programda erken seçim tartışmalarıyla ilgili açıklama yaptı.

Yavuz, şu ifadeleri kullandı:

- Seçimler yaklaştı demek mümkün. Siyasi partiler seçimin yapıldığı günün ertesi günü başka bir seçime hazırlanır. AK Parti olarak biz böyle davranıyoruz. 

- Biz çoktan bu hazırlıklara başladık. Şimdi 2 yıldan daha az bir zaman var. Yapılan değişiklikler 1 yıl geçmeden uygulanamaz. 1 yıl dolmadan seçim olması halinde o değişikliklerin, o seçim için uygulanması mümkün olmaz. Seçim Kanunları açısından söylüyorum. Dolayısıyla burdan baktığımızda 'bir şeylerin zamanı geldi' demek mümkün.
  
- Evet 2023'ün 24 Haziran'ında yapılması gerekiyor 1 yılın dolması için oysa kanun gereği 18 Haziran 2023'te yapılacak. Yani 6 günlük bir erken seçim mümkün.18 Haziran 2023’te Türkiye bir seçime hazır olsun.

- Sayın Cumhurbaşkanımızın bir daha aday olamayacağına ilişkin bir fikri ileri sürmeniz mümkün değil. Kendilerini zeki sanarak 'Olmaz ama eğer erken seçim olursa 1 gün bile olur' diyorlar, ne alakası var.

- Aslında muhalefet partisi 'Gel bana mecbur ol' diyor. Ben sana neden mecbur olayım, yasa ortada. Hem diyorsun ki erken seçim olmasa Cumhurbaşkanı aday olamayacak. Muhalefet en çok Cumhurbaşkanımızdan korkuyor.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER