AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: Eğer bildiğin bir şey varsa Sayın Kılıçdaroğlu söyle

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun "siyasi cinayet" açıklamasına ilişkin, "Eğer bildiğin bir şey varsa Sayın Kılıçdaroğlu söyle. Dilinin altında bakla neyse onu da ortaya çıkar." dedi.

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: Eğer bildiğin bir şey varsa Sayın Kılıçdaroğlu söyle

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti Yalova İl Başkanlığının Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlediği Danışma Meclisi Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, AK Parti'nin davasının yeniden güçlü ve büyük Türkiye’yi kurmak olduğunu söyledi.

İddia, irade ve ahlak sahibi kadrolar olarak yola devam edeceklerini ve dayanışmalarını artıracaklarını belirten Kurtulmuş, "2023’e giderken bu yoldaki eksikliklerimizi noksanlarımızı gidererek süratli bir şekilde yürüyüşümüze devam edeceğiz Allah’ın izniyle. 2023’te de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı çok güçlü bir şekilde yeniden Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Erdoğan karşıtlığı üzerinden bir özgüven oluşturulmaya çalışıldığına dikkati çekerek, şöyle devam etti:

"İnanın ne yapmak olduklarını ve ne yapacaklarını da çok da iyi bilmiyorlar. Geçtiğimiz hafta söyledim, cevap da verdiler. Cumhurbaşkanı adayı önce Kılıçdaroğlu olacak diye yardımcılarından yazın başında sözler geldi. Arkasından Kılıçdaroğlu, olmayacağının sinyalini verdi. İstanbul ve Ankara büyükşehir belediye başkanlarını da bir şekilde kenara koyarak kendi tarafında sahayı temizledi. Arkasından İYİ Parti’nin Genel Başkanı ‘Ben başbakan adayıyım zaten’ diyerek cumhurbaşkanı adaylığından çekildiğini bir şekilde ortaya koydu. Daha doğrusu cumhurbaşkanlığı için herhangi bir pürüz çıkarmayacağını söyledi. Arkasından bir stratejik adım da HDP’den geldi. ‘Biz bir ittifak arayışı içinde değiliz’ denildi. Bizi de teyit etti. Biz hep şunu söylüyoruz: HDP’nin diğer taraftaki ittifakla ittifakları gizli, iş birlikleri açıktır. Açık iş birliği, gizli ittifak içinde hareket ediyorlar. Bunları teyit ettiler. Sıra geldi cumhurbaşkanı adayını bulmaya. Daha gelecek gerçi, vakti var da şimdi eskizlerini, alıştırmalarını yapıyorlar. Biz rahatız, adayımız ve inşallah Cumhurbaşkanımız 2023’te Recep Tayyip Erdoğan’dır. Cumhur İttifakı olarak biz rahat bir şekilde devam ediyoruz."

"Nispeten daha düşük profilli birisini aday çıkarmak için uzlaşmaya çalışacaklar"

Millet İttifakı'nın ilk işlerinin cumhurbaşkanı adayı bulmak olacağını dile getiren Kurtulmuş, bu konuyla ilgili düşüncelerini paylaştı.

"Siyasi cinayetlerle mücadele eden hareket, AK Parti siyasi hareketidir"

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sonra gelecek isimlerin bazı yerlerde telaffuz edilmeye başlandığını dile getiren Kurtulmuş, şunları kaydetti:

"Haddinizi bilin. Türkiye’de kimin cumhurbaşkanı olacağına karar veren falanca ülkedeki falanca merkez değil ya da falanca yazar değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin halkının kendisidir, aziz Türk milletidir. Sandık kimi gösteriyorsa, kimi sandıktan milletimiz cumhurbaşkanı olarak çıkaracaksa başımız gözümüz üstünedir. Birtakım algı operasyonlarıyla kendilerine yol açmak isteyenler ne yazık ki son birkaç gündür de acayip, garip bir sözün peşine takılıp gittiler. Diyor ki Sayın Kılıçdaroğlu, ‘Sayın Erdoğan ve Cumhur İttifakı siyasi cinayetleri, bilmem neyi çıkararak Türkiye’de bir gerginlik çıkaracaklar ve öylece seçime giderek seçmeni konsolide etmeye çalışacaklar.’ Bu cümleye yakın, buna yakın bir şeyler söylüyor. Eğer bildiğin bir şey varsa Sayın Kılıçdaroğlu söyle. Dilinin altında bakla neyse onu da ortaya çıkar. Türkiye’de siyasi cinayetlerle mücadele eden hareket, AK Parti siyasi hareketidir. Türkiye’de faili meçhullerin, cezaevlerindeki sistematik işkencelerin, halkı birbirine kıran sağ sol çatışmalarının karşısında sonuna kadar duran parti, AK Parti’dir, bu siyasi harekettir."

"Bu millet buna pabuç bırakmaz"

Kurtulmuş, merhum Başbakan Adnan Menderes’ten itibaren başlayan Türkiye’nin milli siyaset geleneğinin, darbelerden, faili meçhullerden, siyasi cinayetlerden, kapalı odalar içinde yapılan pazarlıklardan yana hiçbir şekilde işinin olmadığını belirtti.

Bu ülkede darbelere kimlerin karşı duruş sergilediğinin ortada olduğunu ifade eden Kurtulmuş, sözlerini şöyle sürdürdü:

"15 Temmuz'a karşı kimin net bir şekilde olduğu ortadadır. 15 Temmuz’da kimin ‘Bize buradan bir ekmek çıkar mı?’ diye beklediği de ortadadır. Türkiye’nin bütün siyasi cinayetlerini sonlandıran, çetelerin bu ülkede söz sahibi olmasını önleyen, bu siyasi harekettir. Dolayısıyla hiçbir şekilde yanlış sözlerle milleti bir korku tüneline sokmaya kimse çalışmasın. Varsa duyumlarınız söyleyin. Tedbirleri daha artırsınlar ama ortalığı karıştırma, suyu bulandırma, algıları kirlettirmek için bu tür sözler söylemenin yeri de değildir.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2021, 10:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER