AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten flaş Cahit Özkan açıklaması

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) teslim oldu" diyen AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan için "Beyanları partimizin görüşlerini yansıtmamaktadır" dedi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten flaş Cahit Özkan açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, YouTube’da Armağan Çağlayan'ın programına katılarak Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) hakkında açıklamalar yaptı. Özkan, şunları söyledi:

“15 Temmuz’un mademki finansörü, mademki Türkiye’ye kast eden FETÖ terör örgütü ve Türkiye düşmanlarının finansörü, Birleşik Arap Emirlikleri. Esas sormamız gereken soru şu: Biz buna inanıyoruz, siz inanıyor musunuz? Biz de inanıyoruz. O zaman siz niye Birleşik Arap Emirlikleri ile beraber ilişki kurmamızı istediniz?

Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi bize ‘Niye Birleşik Arap Emirlikleri'ni dışlıyorsunuz?’ dedi. Sanki Birleşik Arap Emirlikleri dünyanın tek uluslararası süjesi ve onlarla ilişki kurmadık diye Türkiye uluslararası toplumda yalnızlaştığı ifadelerini kullandılar. Yahu benim çıkarım neyi gerektiriyorsa…

Benim şöyle bakmam lazım, belki de Birleşik Arap Emirlikleri baktı ki Türkiye'ye diz çöktüremiyor, baktı ki Türkiye'nin istiklalini engelleyemiyor, baktı ki Türkiye'ye dayanmadan, Türkiye ile birlikte yürümeden bölgesel ve küresel anlamda kendi menfaatlerinin aleyhine bazı şeyler ortaya çıkıyor, o zaman Birleşik Arap Emirlikleri -ben böyle okuyorum çünkü- teslim oldu. İşte güvenli enerji arzının Türkiye olmadan olamayacağını uluslararası toplum kabul etti.”

Cahit Özkan’ın bu açıklamaları üzerine AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. 

Çelik'in açıklaması şöyle:

“Grup Başkanvekilimiz Sn Cahit Özkan'ın Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri ilişkilerine dair beyanları partimizin görüşlerini yansıtmamaktadır. Türkiye-BAE ilişkileri Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan ve BAE Devlet Başkanı Muhammed bin Zayed El Nahyan'ın ortak iradesiyle karşılıklı güven ve saygıya dayalı olarak ilerlemektedir” 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER