AK Parti'ye geçen Mehmet Ali Çelebi'den flaş açıklama: Siyaseti bırakırım

AK Parti'ye katılan İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, gelen tepkiler üzerine sosyal medya hesabından çarpıcı bir açıklamada bulundu

AK Parti'ye geçen Mehmet Ali Çelebi'den flaş açıklama: Siyaseti bırakırım

Cumhuriyet Halk Partisi'nden İzmir Milletvekili olarak TBMM'ye giren, daha sonra Memleket Partisi'ne geçen Mehmet Ali Çelebi, bugün de bir açıklama yaparak AK Parti'ye katıldığını duyurmuştu.

Çelebi, şu ifadeleri kullanmıştı:

"Türk Silahlı Kuvvetleri'nin namuslu ellerinde yetişen asker kökenli bir milletvekili olarak yol haritamı çizen şehitlerimiz ve beni bugünlere getiren aziz milletimizdir. Açıktan tarafım. PKK-Öcalan severlerin hoş görüldüğü denklemlerde olmam düşünülemez! Vatan ve millet bütünlüğümüzü, -FETÖ, PKK terör örgütleriyle kararlı mücadeleyi, -Milli konuları (Mavi Vatan, S400, Kıbrıs, Azerbaycan, Sözde Soykırım, Tezkereler, Savunma Sanayisi) önceleyen siyasi anlayışımın gereği olarak; Kimsesizlerin kimsesi Cumhuriyetimizin neferi, Atatürk'ün askeri, Türk Milletinin sesi olarak yoluma Cumhur ittifakı çatısı altında AK Parti'de devam edeceğim. Kurulan yeni dünya düzeninde bölgemizdeki EGEMENLİK mücadelemiz akamete uğramadan devam etmelidir.

Davet ederek şahsımı onurlandıran Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarımı sunuyorum. Halkımızın dertlerine çareler üretmek için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çok çalışmaya devam edeceğim. Özellikle Kahraman Güvenlik Güçlerimizin, şehit aileleri ve gazilerimizin hak ve hukukuna yönelik düzenlemeler için katkı sunacağım. Mücadelemiz, dirayetimiz, direncimiz, inancımız mensubiyetinden gurur duyduğumuz Türk Milletinin var oluş gayesine hizmet, Türkiye'nin tarihsel devamlılığına sonuna kadar destektir."

Çelebi'nin bu kararına sosyal medyada tepki yağdı. Bunun üzerine Çelebi bir açıklama daha yaptı ve sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı:

"FETÖ kumpaslarında kader arkadaşlığı yaptığım komutanlarıma, kardeşlerime, sevdiklerini kaybetmiş ailelerimize sesleniyorum. Başımın tacısınız. Söylediklerimde, hassasiyetlerimde haklı çıkmazsam, bunu teyit etmezseniz siz istediğiniz an siyaseti bırakmayı söz veriyorum" 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER