Bağcılar belediye başkanı oldu: Abdullah Özdemir kimdir?

Bağcılar Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden Lokman Çağırıcı'nın yerine AK Parti'nin yeni başkan adayı Abdullah Özdemir oldu. Abdullah Özdemir kimdir?

Bağcılar belediye başkanı oldu: Abdullah Özdemir kimdir?

AK Partili Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı'nın istifasının ardından yeni başkan adayı belli oldu.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe başkanlığında yapılan grup toplantısının ardından AK Parti'nin yeni başkan adayının Abdullah Özdemir olduğu açıklandı.

Ardından yapılan seçimde Özdemir başkan seçildi.

ABDULLAH ÖZDEMİR KİMDİR?

39 yaşındaki Abdullah Özdemir, siyasete 2006 yılında Bağcılar İlçe Gençlik Kolları'nda başladı.

11 Kasım 2007 tarihinde II.Olağan ve 14 Ağustos 2011 tarihinde III. Olağan İlçe Gençlik Kolları Kongrelerinde Gençlik Kolları İlçe Başkanlığı görevlerine seçildi. 

- Özdemir, bu süre içerisinde Amerika / Washington'da bir düşünce kuruluşunda Ortadoğu, Amerika ve Dünya Siyaseti üzerine eğitim aldı ve halen AK Parti Gençlik İstanbul İl Başkanlığı Uluslararası İlişkiler Çalışma Grubu'nda görev yapıyor.

- Özdemir Belediye Meclis Üyeliği Aday Adaylığı müracaatından dolayı Kasım 2013'te Gençlik Kolları İlçe Başkanlığı görevinden ayrıldı.  

- 2019 yerel seçimlerinde AK Parti Bağcılar Belediye Meclis Üyesi seçilen Özdemir, aynı zamanda İBB Meclisi Üyesi ve Ulaşım ve Trafik Komisyonu Başkanı görevini üstleniyor. 

- İngilizce bilen Özdemir, evli ve 1 çocuk babası.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2022, 13:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER