Binali Yıldırım'dan flaş seçim iddiası: Kaç gün kaldığını açıkladı!

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, AK Parti Ankara İl Başkanlığı'nın Antalya'da düzenlenen koordinasyon toplantısında açıklamalarda bulundu

Binali Yıldırım'dan flaş seçim iddiası: Kaç gün kaldığını açıkladı!

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, AK Parti Ankara İl Başkanlığı'nın Antalya Belek'teki bir otelde düzenlenen koordinasyon toplantısında açıklamalarda bulundu.

Yıldırım, şu ifadeleri kullandı:

- Önümüzde seçim için 535 gün gibi bir süre var. Bu süre zarfında uzun gibi gözükebilir ama AK Parti demek yarın seçim olacakmış gibi hazır olan bir parti demektir.

- Seçimler tabiatıyla 2023 Haziran ayında yapılacak. Bunu defalarca genel başkanımız, Cumhurbaşkanımız, Cumhur İttifakı, Devlet bey defalarca anlattı. 

- Muhalefetin her zaman seçim isteme gibi bir hakkı var. Muhalefet umut fakirin ekmeğidir derler, tabi ki telaffuz edecek, seçim isteyecek. Bunu da doğal karşılamak lazım. Çünkü 15 sefer mindere çıkmışlar yenilmişler. 16.seferde çıkacaklar ve yine yenilecekler, ben bu teşkilatın gözlerinde o ışığı görüyorum.

- 50li yılları hatırlayan büyüklerimizin sayısı azaldı. 70, 80, 90'lı yılları içinde yaşamış bir kardeşinizim, bir de 90'dan sonra yani milenyum veya internet çağını yaşayan genç kardeşlerimiz var. Onlarla bizi karşılaştırdığınızda biz dijital göçmen, onlar dijital yerli. İnternet içinde doğdu. 

- İnternet içinde doğmak farklı, hayata bakışı, olayları değerlendirme, siyaset algısı farklı ve siyasetin yapılış şekli daha farklı. İşte 2023 seçimleri böyle bir duygu içinde gerçekleşecek. Yani üç kuşağın birada olduğu ve karar verdiği bir seçim yaşayacağız.

- 2023 seçiminden önce 2019 yerel seçiminde bir nebze bu dijital siyaset, sosyal ağlar üzerinden yapılan siyaset tecrübe edildi ve görüldü.

- Sosyal ağlarda atış serbest. Söylediğinizin gerçek olmasının hiç önemi yok. Bu sosyal ağlarda, sanal alemde yapılan siyasette tamamen yalanı ilk önce söyleyen kazanıyor. Yalanı söyleyen dağılar aşıyor, doğruyu söylemeye devam eden düz yolda şaşıyor. Ne kadar farklı bir siyaset algısıyla seçime gideceğimizi anlatmaya çalışıyorum.

- Bu son zamanlarda yaşanan döviz kurundaki ritim bozukluğunu bir tarafa bırakırsak, ekonomimizin temelleri sağlam. Onu da kontrol altına alıyoruz. Zorluklarımız elbette ki var, bunun farkındayız, bunları görmezden gelmiyoruz, üzerine gidiyoruz ve bu zorlukları da inşallah aşıyoruz, aşacağız. Burada hiç kimsenin tereddüdü olmasın, milletimiz rahat olsun.

- 2023 olmadan 2024 olmaz. O halde önce 2023e hazırlık. Belediye başkanları, ilçelerimiz, beldelerimiz, köylerimiz, mahallelerimiz bütün ağırlığımızı bütün yoğunluğumuzu 2023e ayıracağız. Çünkü 2023ü halledince zaten 2024 daha kolay. Ama 2023 olmayınca, 2024ü de o kadar kolay olacağını düşünmeyin, olmasının da çok fazla anlamı da kalmaz.

- Sosyal ağlardan yapılan bir paylaşımdan anında 6 bin kişi olumlu veya olumsuz etkilenebiliyor. Demek ki sosyal ağlar, siyasi faaliyetlerde önemli. 

- Zorluğumuz biz ilkelere sahip partiyiz, hep doğrulara söyleyen partiyiz yapacaklarımızı söyleriz, yapamayacaklarımızın sözünü vermeyiz ama sosyal ağlarda böyle bir ilke yok, delikli demir çıktı, mertlik bozuldu, yalanın bini para. Böyle bir sosyal ağı yok sayamayız. 

- Sosyal ağlar bu seçimin ne önemli belirleyicisidir. Burada bu ağları yasaklamakla falan olmak. Aynı araçları kullanarak daha etkin kullanarak zamanı da ışık hızıyla kullanarak öne geçeceğiz. İlk söyleyen kazanıyor. Arkasından gelen aynı etkiyi sağlayamıyoruz. Gündemi oluşturmaktan bahsediyorum. Oluşturulan bir gündemin arkasına takılmaktan bahsetmiyorum.

- Gençler bizim en büyük kaynağımız. Tabi biz de boş durmayacağız, kendi bildiğimiz usulde siyasetimizi yapacağız. Yüz yüze siyaset gönül siyaseti sokak siyaseti meydan siyaseti yine devam edecek. İkisi birleşince daha büyük bir sinerji oluşacak daha iyi sonuç alacağız. 

- Bugün Türkiyenin en örgün kadroları bizde. Toplam 13 milyon üye kaydımız var, 13 milyondan da fazla. Her üye bir fazla kişiyi de sandığa götürüp oy verdirse işimiz kolay. 13 milyon üyenin her biri aynı heyecanı taşıması lazım. 

- Anketlerde açıklanan sonuçlara göre Türkiyenin üçüncü büyük partisi kararsızlar. Ben iktidardan kopmadım, ama iktidar partisinin gidişatına bakacağım diyor. Bu mesajı iyi algılamamız lazım. Yapacak çok işimiz var, biraz zorlukları var ama o kadar da zor değil, gözünüzde büyütmeyin. 15 seçimi alnının teriyle kazanmış bir partiden bahsediyoruz. Gençler, bu sefer ihale sizde, bu seçim sizin seçiminiz olacak. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER