CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçen'den partisine sert eleştiri!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, partisinin 'maden şehidi' sözlerini eleştirdi: "Hayır maden şehidi diye bir şey yok."

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçen'den partisine sert eleştiri!

Türkiye, Bartın'daki maden faciasıyla sarsıldı. Maden ocağındaki grizu patlaması sonucu meydana gelen kazada 41 vatandaşımız hayatını kaybetti. Türkiye'yi yasa boğan olay sıcaklığını korurken CHP'den tepki çeken bir çıkış geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, maden kazalarında vefat edenlere şehit statüsü verilmesine karşı çıktı.

Gökçen,"Maden şehidi' diye bir şey yok". Bakanların sorumluluğunu örtmek için ortaya atılan tabirleri biz kullanamayız" ifadelerini kullandı. Gökçen'in sözleri sosyal medyada kullanıcılar tarafından sertçe eleştirildi.  "

CHP RESMİ SAYFASININ PAYLAŞIMINA TEPKİ GÖSTERDİ

CHP resmi Twitter hesabı maden faciasına ilişkin bir mesaj yayınladı. Mesajda "Bartın Amasra’da meydana gelen patlamada yitirdiğimiz maden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Acılı ailelerimize ve çalışma arkadaşlarına sabır, yaralı madencilerimize acil şifa diliyoruz. Tüm dualarımız can kaybının artmaması için…" denildi.

Mesajın ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, Bartın'ın Amasra ilçesindeki maden faciasına ilişkin partisinin yaptığı açıklamaya tepki gösterdi.

''MADEN ŞEHİDİ DİYE BİR ŞEY YOK''

Twitter hesabından CHP'nin mesajını alıntılayan Gökçen ise, "Hayır maden şehidi diye bir şey yok. Sırf para için insan canını riske atanlarla Sayıştay raporlarında açık açık uyarmasına rağmen keyfine bakanların sorumluluğunu örtmek için ortaya atılan tabirleri biz kullanamayız" dedi.

Öte yandan CHP'li Gökçen'in bu sözlerine sosyal medya kullanıcıları tarafından çok sayıda tepki gösterilirken, CHP'den konuya ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

KILIÇDAROĞLU DA ŞEHİT DEMİŞTİ

Gökçen'in mesajının ardından Twitter'da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun Soma maden faciasının yıl dönümünde yaptığı paylaştığı mesajda, 'şehit' tabirini kullandığı ortaya çıktı. Kılıçdaroğlu'nun paylaşımında, "Soma maden faciasının yıl dönümünde, maden şehitlerimizi rahmetle anıyor; Soma için adalet mücadelesinden vazgeçmeyeceğimizi bir kez daha hatırlatıyorum." ifadelerini kullandığı görüldü.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2022, 09:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER