CHP'li başkandan skandallar silsilesi! Hibeyle yaptırdı iki kez ihaleye çıkardı

CHP'li Ardahan Belediyesi'nde ihale skandalı patlak verdi. Hibeyle yapılan itfaiye hangarı 2 kez ihaleye çıkarıldığı iddia edildi.

CHP'li başkandan skandallar silsilesi! Hibeyle yaptırdı iki kez ihaleye çıkardı

Belediye Başkanlığını CHP'li Faruk Demir'in yaptığı Ardahan Belediyesi'nin, şehrin merkezindeki itfaiye arazisine işadamlarından para toplayıp yaptırdığı hangarı iki kez ihaleye çıkardığı öne sürüldü.

Sabah'ta yer alan habere göre CHP'li Başkan Demir, "Bize yardım edin, itfaiye araçları soğuktan donmasın. İtfaiye hangarını yapalım" teklifiyle işadamlarından yardım istedi. Ardahan'daki işadamları bu çağrıya cevapsız kalmadı. 2 yıl önce 10 işadamından yaklaşık 600 bin lira toplanarak hangarın yapımı tamamlandı. İşadamlarına katkıları için teşekkür plaketi bile yaptırılıp hangarın kapısına asıldı.

İHALEYE ÇIKARDILAR

Söz konusu plaket, toplanan paralarla yapılan hangarı ihaleye çıkarmadan önce kaldırıldı.Kılıçdaroğlu ve Faruk DemirKılıçdaroğlu ve Faruk Demir

O tabelada ismi olan Diyarbakırlı işadamı Diyaddin Kasımoğlu ise CHP'li Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir'den şikâyetçi oldu. Bu süreçte Başkan Demir'den tehditler almaya başlayan Kasımoğlu'nun kaldığı otel belediye başkanının adamları tarafından basıldı.İş adamı Diyaddin Kasımoğlu

İş adamı Diyaddin Kasımoğlu

Şikâyetçi olan Kasımoğlu, emniyetten koruma kararı aldırdı. Ardahan Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2022, 10:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER