Cumhurbaşkanı Erdoğan da çok iyi biliyor: İşte seçimlerde AK Parti'nin tek rakibi!

Cumhurbaşkanlığı seçimi 2023 yılı haziran ayında yapılacak ama seçim kampanyası başladı. Peki AK Parti'nin rakibi kim? İşte cevabı

Cumhurbaşkanı Erdoğan da çok iyi biliyor: İşte seçimlerde AK Parti'nin tek rakibi!

Cumhurbaşkanlığı seçimi 2023 yılı haziran ayında yapılacak. Ancak şimdiden seçim kampanyası başladı.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, "Şurası çok net ki, 2023 seçimleri, 'Erdoğan seçimi' olacak" derken, bugünkü yazısında çarpıcı ifadeler kullandı.

"Peki bu seçimlerde Erdoğan’ın rakibi kim olacak?" sorusuna da  "Elbette ki Erdoğan’ın rakibinin kim olacağı çok önemli olacak. Ama AK Parti’nin rakibini biliyorum. AK Parti’nin rakibi yine AK Parti. O nedenle AK Parti’nin bu gerçeği görerek silkinmesi ve dava şuuruyla harekete geçmesi gerekiyor. Bezginliği, bıkkınlığı, yılgınlığı bir kenara bırakıp, yeniden dirilişe ihtiyaç var. Zaten Cumhurbaşkanı Erdoğan da bunu yapmaya çalışıyor" cevabını verdi.

Selvi'nin bugünkü yazısından öne çıkan bölümler şöyle:

- Kritik süreçlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çizdiği rota belirleyici oluyor. Erdoğan çifte gündemi olan bir lider değil. Ne diyorsa onu yapıyor. Grup toplantısının çıkışında da ayaküstü sohbet etme imkânı bulduğumuz Erdoğan’ı çok rahat gördüm. Kararını vermiş. 2023 seçimlerine dönük stratejisini belirlemiş ve kafasındaki takvimi uygulamaya koymuş.

- Geçen hafta sonu Diyarbakır’daydı. Bu hafta sonu da Erzurum’da olacak. Ağustosun ilk haftasında kapsamlı bir Karadeniz programı olacak. İlkbahara kadar doğu ve güneydoğudaki illeri ziyaret edecek. “Erken kalkan yol alır” dedi.

- Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasını izlerken “Cumhur İttifakı” vurgusu dikkatimi çekti. Her konuşmasında Cumhur İttifakı’nın önemine değiniyor. MHP’nin ve Bahçeli’nin hukukunu koruyor ama bu kez konuşmasının tam altı yerinde, “Cumhur İttifakı”na vurgu yaptı. 2023 hedefine yürürken Erdoğan’ın kafasında Cumhur İttifakı dışında bir model yok.

- Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Hem Genel Merkez’deki hem kabinedeki arkadaşlarımıza ifade ettiğim bir hususu burada sizlere de tekrar etmek isterim. Biz kimin ne dediğine, ne yaptığına, hangi senaryonun figüranlığına soyunduğuna, hangi oyunun aparatı haline dönüştüğüne bakmayız. Biz kendi işimize bakarız” sözlerinin altını çizmek istiyorum. Çünkü Erdoğan, bu uyarısını zaman zaman tekrarlıyor. Sosyal medyadaki algı operasyonlarına değer verilmemesini istiyor. Hatta bir milletvekilini, “CHP ağzıyla konuşmayın” diye uyarmıştı. Erdoğan gündeme teslim olan değil, gündemi belirleyen bir lider. Güçlü lider olmanın özelliği de bu.

- Erdoğan da çok iyi biliyor ki AK Parti’nin rakibi yine AK Parti. AK Parti’nin bezginliğe, umutsuzluğa, yılgınlığa düşmeye hakkı yok. Erdoğan, AK Parti’yi motive ediyor. AK Parti de kendi gücünün farkına varıp, harekete geçerse 2023 için en hayırlı hizmeti yapmış olurlar.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER