Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş karar: Ağustos ayının ilk haftası başlıyor

Cumhubaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir süredir AK Partilileri “Sahaya çıkıp, vatandaşın ayağına gidin. Gönüllere girin” diye uyarıyordu. Hatta son toplantıda, “Ankara’da oturmayın. Millete gidin. Kapı kapı dolaşın, yaptıklarımızı anlatın” diye uyarmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş karar: Ağustos ayının ilk haftası başlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın aldığı kararı Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşesinde yazdı.

Buna göre Erdoğan'ın Karadeniz turu Ağustos ayının ilk haftasında başlıyor. Selvi'nin bu konudaki yazısı şöyle:

Erdoğan zaten hep sahadaydı diyeceğinizi biliyorum ama Cumhurbaşkanı Erdoğan, ağustos ayının ilk haftası Karadeniz turuna çıkıyor.

Cumhurbaşkanı bir süredir AK Partilileri “Sahaya çıkıp, vatandaşın ayağına gidin. Gönüllere girin” diye uyarıyordu. Hatta son toplantıda, “Ankara’da oturmayın. Millete gidin. Kapı kapı dolaşın, yaptıklarımızı anlatın” diye uyarmıştı. Erdoğan’ın bu yönde sayısız uyarısı var.

Kendisi de Zonguldak’tan başlayıp Hatay, Diyarbakır ve Erzurum’da halkla bir araya gelmişti. Erdoğan hem Diyarbakır’da hem de Trabzon’da aynı ilgiyi görebilen bir lider. Erdoğan gittiği her ilde mutlaka gençlerle bir araya gelmeye özen gösteriyor. Erdoğan sahaya çıkınca siyasetin havası da değişmeye başladı.

Erdoğan’ın gezileri hakkında konuştuğum tecrübeli bir politikacı, “Cumhurbaşkanı sadece gittiği yerleri etkilemiyor. Halkla doğrudan temas kurunca kendisi de etkileniyor. Sahadaki gerçekleri daha net görmesini sağlıyor. Erdoğan hem sahayı etkiliyor hem de sahadan etkileniyor” dedi.

Yerinde bir tespit.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER