Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan milletvekillerine 6 talimat

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın milletvekillerine yaz dönemi için önemli talimatlar verdiği ortaya çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan milletvekillerine 6 talimat

Türkiye'de seçim için geri sayım sürerken; Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu, AK Parti'nin 2023 seçimlerinin ön hazırlıkları kapsamında Anadolu turuna hazırlandığını yazdı.

Haberde parti yönetiminin, milletvekilleri ve teşkilatlardan ilçe ve köy bazlı çalışmalara ağırlık verecek şekilde eylül ayı sonuna kadar sahada olmalarının istendiği belirtildi.

Buna göre AK Parti Teşkilat Başkanlığı tarafından planlanan saha çalışmaları önümüzdeki haftadan itibaren başlayacak. 

Teşkilat Başkanlığı, il başkanlarından milletvekillerinin ve ihtiyaç olması hâlinde zaman zaman bakanların da katılacağı yaz programlarını hazırlamalarını istedi. İl başkanlıklarının yapacakları programlar dâhilinde, AK Parti ekipleri eylül sonuna kadar haftanın en az dört günü sahaya inerek ilçeleri ve köyleri dolaşacak.

Özellikle AK Parti'den uzaklaşma eğiliminde olan seçmenler veya kopmuş olmasına rağmen, henüz bir başka partiye yönelmemiş olan ‘Gri alandaki’ seçmenler yakın markaja alınacak.

Sahada yapılacak ziyaretler sırasında ‘Vatandaşla hiçbir şekilde polemiğe girilmemesi’, anlık çözüm gerektiren taleplerin bekletilmeden yerine getirilmesi ve AK Parti'nin 20 yıllık icraatının hatırlatılarak, bundan sonraki süreçte de "aynı kararlılıkla problemlerin yine AK Parti tarafından çözüleceğine vurgu yapılması" istendi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER