Cumhurbaşkanı Erdoğan: Futbolu ondan iyi bilirim, Lefter'i kaleci olarak tanıtan bir adamdan bir şey olmaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan ziyareti dönüşünde, uçakta açıklamalarda bulunduğu gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Futbolu ondan iyi bilirim, Lefter'i kaleci olarak tanıtan bir adamdan bir şey olmaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TSK'nın kimyasal silah kullandığı iddiasına ilişkin şunları kaydetti:

"Bunun peşini kesinlikle bırakmayacağız. Hem tazminat hem ağır ceza davaları açarak üzerine üzerine gideceğiz. TSK'nın bugüne kadar kimyasal silah kullanmak gibi taksiratı yoktur. Bütün adımlarını uluslararası hukuk çerçevesinde atmıştır, atmaya da devam edecektir." 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tahıl koridoru anlaşmasına dair, "Uzatma noktasında mani söz konusu değil. Zelenskiy ve Putin'le görüşmemde de bunu gördüm. Tıkanma olursa aşmaya mani hal de yok. Ukrayna limanlarından tahıl sevkiyatının yüzde 62’si Avrupa'ya, yüzde 5,7'sine denk gelen 454 bin 626 tonu ise az gelişmiş ülkelere yapıldı." değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsveç Başbakanı Ulf Kristersson'un randevu talebinde bulunduğunu belirterek, "İsveç’in yeni başbakanı randevu talep etti. Arkadaşlarımıza 'randevu verin' dedim. Ülkemizde kendisiyle bu konuları da görüşürüz. Yeni başbakanın yaklaşımı terörle ve teröristlerle mücadeleden yanadır, samimiyetlerini görüşmeyle test etmiş olacağız." diye konuştu.

ABD ile F16 görüşmelerini değerlendiren Erdoğan, "Olumlu sonuçlanması için yapılacak ne varsa yaptık, yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Büyük bedeller ödenerek uzun yıllar sonra bölgede kalıcı barış şansı yakalanmıştır. Ermenistan’ın bu tarihi fırsatı değerlendirmesini bekliyoruz." diye konuştu.

Erdoğan,  “Ben her zaman açık açık en az 3 çocuk diyorum zaten. Bu benim gizli bir politikam değil ki. Böyle bir şeyi hiçbir zaman gizlemedim zaten. Orada da söylediğim çok açık ama onların istismarı bitmez. Onların istismarına cevap yetiştirmeye de gerek yok.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan şöyle devam etti:

(Kılıçdaroğlu’yla yaşadığı adaylık polemiği) Böyle sağa sola topu atmakla işi kurtaramaz. Zira futbolu ondan çok çok iyi bilirim. O, bu işin çok acemisi. Kim kalede, kim orta sahada, kim geri dörtlüde veya kim forvette oynaması gerekir bunu bilmez. Lefter'i kaleci olarak tanıtan bir adamdan bir şey olmaz.

(İsveç'in haklarında 3'er kez müebbet istenen firari FETÖ’cülere ev sahipliği yapması) İsveç'in yeni başbakanı randevu talebinde bulundu. Arkadaşlarımıza “randevu verin, gelsin” dedim. Ülkemizde kendisiyle bu konuları da görüşürüz. Bizim bu noktadaki düşüncemiz değişmedi. Bu tür cezai müeyyidelere çarptırılmış olan bu teröristleri bunların yakalayıp bize vermeleri lazım.

(“Muhafazakâr devrimciyim” ifadesi) Biz muhafazakâr devrimciyiz. Milli ve manevi değerlerimize tavizsiz şekilde sahip çıkan; haklarımızı, menfaatlerimizi her şartta koruyan yanımızla muhafazakârız. Ülkemiz için eser ve hizmet siyasetinden demokrasi, hak ve özgürlüklere, her alanda devrim niteliğinde adımlar atan; dünyadaki zulme ve adaletsizliklere itiraz eden yanımızla da devrimciyiz. Yakıp yıkan, taş üstüne taş koymayan sözde devrimciliğin aksine; kendi medeniyetinin değerlerinden yana olarak sürekli okuyan, çalışan, üreten, imar eden, geliştiren ve atılım içinde olan gerçek bir devrimciliktir bu. Muhafazakâr devrimcilik işte budur.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER