Cumhurbaşkanı Erdoğan İmamoğlu cezasıyla ilgili ne düşünüyor? Flaş iddia

Hürriyet'in hükümete yakın yazarı Abdulkadir Selvi, çarpıcı bir yazı kaleme aldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan İmamoğlu cezasıyla ilgili ne düşünüyor? Flaş iddia

Hürriyet'in hükümete yakın yazarı Abdulkadir Selvi, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na verilen hapis cezasıyla ilgili çarpıcı bir yazı kaleme aldı. Selvi, şu ifadeleri kullandı:

İmamoğlu’na siyasi yasak getirilmesine karşıyım

Gazeteciliğe yeni adım atmıştım.

Demirel siyasi yasaklıydı. Güniz Sokak’a gelen giden fişleniyordu. Siyasi bilincim Demirel’in yasaklara karşı verdiği mücadeleyi izlerken oluştu. Siyasi yasaklara, parti kapatmalara hep karşı oldum. Bir şiir okuduğu için Erdoğan’ın siyasi yasaklı olup hapse girmesine de Canan Kaftancıoğlu’na getirilen siyasi yasağa da karşı çıktım. Ekrem İmamoğlu’na verilen 2 yıl 7 ay hapis cezasına da getirilen siyasi yasağa da karşıyım. Doğru bulmadım. Siyasetin, mahkemelerin verdiği siyasi yasaklarla değil, seçim meydanlarında ve sandıkta şekillendirilmesi gerektiğine inanıyorum. Siyasetin mahkemeler tarafından dizayn edilmesinden dolayı rahatsızım. Erdoğan’a yasak getirildiğinde de rahatsızdım, Ekrem İmamoğlu’na yasak getirildiğinde de rahatsızım.

Bunun bedelini sadece Ekrem İmamoğlu ödemeyecek, demokrasimiz ödeyecek. Siyaset ödeyecek. Ama benim ülkem milyonlarca insanın oyuyla seçilmiş bir siyasetçiyi yasaklamış ülke damgasını yiyecek. Ben Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da bu karardan rahatsız olduğunu düşünüyorum. Ne oluyor? Birileri yargı üzerinden neyi tanzim ediyor? Unutulmasın, bu ülkeyi bir zamanlar şiir okuduğu için hapse atılan, siyasi yasak getirilen Erdoğan yönetiyor. İmamoğlu hakkında verilen karar çok yanlış oldu. Dilerim istinafta düzeltilir. Ama bu hali bile çok ağır. Ama bu hali bile kabul edilemez.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER