Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu ile arasındaki farkı açıkladı: Ben ekonomistim, o ise!...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile arasındaki farkı açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu ile arasındaki farkı açıkladı: Ben ekonomistim, o ise!...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ziyaret ettiği Özbekistan'dan dönerken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yap-işlet-devret uygulamasının ülkeyi zarara uğrattığı değerlendirmesiyle ilgili konuştu.

Erdoğan, şunları söyledi:

- Biz milli bütçeye yük olmadan bu işleri nasıl yaparız, onun üzerine gidiyoruz. Biz kalkıp da bu yüklenici firmaya durup dururken, havadan para verecek değiliz ki. Nedir? Sözleşmeye göre burada diyelim ki şu kadar sayıda araç veya yolcu taşındı, taşınmadı; o farkı biz devlet olarak öderiz.

- Kaldı ki şimdiye kadar da geçiş sayıları garanti edilenin üstünde olmuştur. Buradan niye rahatsız oluyor ki o? Bu yatırımda, devletin cebinden 1 kuruş çıkmıyor. 

- Ama ben çok açık bir şey söyleyeceğim. Hazine'den 1 kuruş para çıkmayan böyle dev yatırımlar için kalkıp da kredi alsanız, bu kredinin faiz hesabını yapın. Bu faiz hesabı acaba nereye varır? Bu faiz hesaplamasını yaptığınız zaman ona, o yıl yapacağınız ödemeyi buluyor mu? Bulmaz.

- Biz bunların hesaplarını çok yaptık. O vergi memuru. Ama ben ekonomistim. Aramızdaki fark bu. İşim benim bu işlerle geçti. Ama ona bundan sonra zaten vergi memurluğu da vermezler çünkü SSK'de genel müdürken orayı batırdı. 

- Rahmetli Savaş Ay programında, onun dönemindeki hastanelerin halini göstermişti, o zaman bu işin hesabını ona nasıl sormuştu. O yavrular, insanlar imkansızlıklar sebebiyle o hastanelerde ne hale düşmüştü, o günleri hatırlayalım.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER