Eski CHP'li Mehmet Sevigen anlattı...İBB'de HDP'ye ödenen diyet!

Eski CHP Genel Sekreteri Mehmet Sevigen yerel seçimlerde HDP'den destek aldıklarını kabul ederek HDP sayesinde kazandıkları ilçeleri de açıkladı.

Eski CHP'li Mehmet Sevigen anlattı...İBB'de HDP'ye ödenen diyet!

Eski CHP Genel Sekreteri Mehmet Sevigen yerel seçimlerde HDP'den destek aldıklarını kabul ederek HDP sayesinde kazandıkları ilçeleri de açıkladı. Diğer yandan seçim sonrası HDP kontenjanından İBB içinde HDP'ye verilen şirketin adını da duyuran Sevigen HDP'nin önümüzdeki seçimlerde daha fazla şey talep edebileceğini ifade etti.

Sevigen A Haber ekranlarında yayınlanan Satır Arası programında CHP ile HDP'nin İstanbul'daki ortaklığına ilişkin açıklamalarda bulundu.

HDP OLMASA KAZANAMAZDIK

İstanbul'da biz HDP sayesinde kazandık. Onlar oy vermeseydi kazanamazdık. Bizim olduğumuz dönemde 14 belediye kazandık. O dönemde bu döneme bir tane arttıramadılar.

ESENYURT VE KÜÇÜKÇEKMECE'Yİ HDP SAYESİNDE ALDIK

Silivri ve Çatalca'yı kaybettik ama HDP sayesinde Esenyurt ve Küçükçekmece'yi kazandık. Büyükşehir'i HDP sayesinde kazandık bunu inkar etmenin anlamı yok.

"HDP'YE AĞAÇ A.Ş'Yİ VERDİK"

Bir iki daire başkanlığı verdik onlara. Ağaç A.Ş'yi verdik sanırım HDP kontenjanından. Ama HDP'liler İstanbul'u hep beraber yöneteceğimizi zannettiler.

BU SEFER HDP CİDDİ BİR PAZARLIK YAPACAK

Bu sefer oy vermeden önce ciddi bir pazarlık yapacaklardır, oysa oy vermezler.

6'LI MASA BAKANLIK DA VEREBİLİR

Madem HDP ile ittifak yapıyorsunuz, çıkın cesurca manifesto açıklayın. 6’lı masa HDP’ye bakanlık verebilir.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2022, 12:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER