Günün bombası: İmamoğlu görevden alınırsa yerine getirilecek AK Partili isim belli oldu

İBB Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun görevden alınması halinde yerine getirilecek AK Partili ismin belirlendiği ileri sürüldü

Günün bombası: İmamoğlu görevden alınırsa yerine getirilecek AK Partili isim belli oldu

YSK üyelerine hakaret gerekçesiyle hapis cezası alan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun görevden alınması halinde yerine gelecek ismin belli olduğu iddia edildi.

Gazeteci Barış Yarkadaş, Tv100'de kaleme aldığı yazısının bir bölümünde şu ifadeleri kullandı:

"Önce sudan sebeplerle verilen bir mahkûmiyet kararı ardından ise İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan 'terörle iltisaklı kişilerin işe alınması' dosyası, AKP ve MHP’nin İBB’yi CHP’nin elinden almakta kararlı olduğunu gösteriyor.

Hatta bu kararlılık öyle bir aşamaya geldi ki; siyaset kulislerinde artık İmamoğlu’nun 'görevden uzaklaştırılması’’ halinde yerine gelecek isim bile telaffuz ediliyor.

AKP iktidarı, İmamoğlu’nun 'terör soruşturması’ bahane edilerek görevden uzaklaştırılması halinde ne yapılacağına dair oyun planını da raftan indirmiş.

Önceki gün konuştuğum İmamoğlu’na yakın bir isim, 'Belediyenin genel bütçesi ve iştirak şirketlerinin hacmi, AKP’nin gözlerini kamaştırıyor. AKP, Başkan İmamoğlu görevden uzaklaştırılırsa hangi şirketi kimin yöneteceği ve şirketlerin yönetim kurullarına kimlerin atanacağı üzerine çalışıyor' diyordu.

AKP kulislerinde dile getirilenlere göre, İmamoğlu’nun görevden uzaklaştırılması halinde bu koltuk için üç isim geçiyor. 

Bunlardan biri Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, diğeri Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan, diğeri ise Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen... 

Ancak son dönemde ibrenin Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'i gösterdiği belirtiliyor. 

Hilmi Türkmen’in son dönemlerde İstanbul sermayesinin gözdesi haline gelen Üsküdar’ı yönettiğine vurgu yapan bazı AKP’liler, 'Hilmi Bey İstanbul’u da rahatlıkla yönetebilir' diyor."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER