İmamoğlu Atatürk Havaalanı için planını böyle açıklamıştı: Önceliğimiz yeşil alan

2019 seçimlerinden önce Atatürk Havaalanı'nın bulunduğu yerin ne şekilde kullanılacağı sorusunu cevaplayan İmamoğlu, boşalacak olan bölge için önceliklerinin yeşil alan olduğunu açıklamıştı.

İmamoğlu Atatürk Havaalanı için planını böyle açıklamıştı: Önceliğimiz yeşil alan

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İstanbul Atatürk Havalimanıʹnda yapılacak millet bahçesi ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunmuş, paylaşımında İstanbul Atatürk Havalimanıʹnda yapacağımız Türkiyeʹnin en büyük millet bahçesi, ilk fidanlarıyla buluşmak için gün sayıyor diyen Bakan Murat Kurum, Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle yapacağımız fidan dikim töreni için hazırlıklarımıza heyecanla devam ediyoruz ifadelerini kullanmıştı.

Bakan Kurum paylaşımında, Tamamlandığında Dünyaʹnın en büyük yeşil alanlarından biri olacak millet bahçemiz, 132 bin 500 ağacıyla İstanbulʹun merkezinde 5 milyon 61 bin metrekarelik bir yeşil koridora dönüşecek. İstanbulʹa nefes aldıracak bilgisini vermişti.

İBB Başkanı İmamoğlu'na seçim öncesi AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kaybetmesi halinde millet bahçesi projesinin nasıl etkileneceği konusunda soru işaretleri oluşmuştu.

'ÖNCELİĞİMİZ YEŞİL ALAN'

Ekrem İmamoğlu Fox Haber canlı yayınında yaptığı açıklamada söz konusu bölge için "Önceliğimiz yeşil alan. Yeşil alana ihtiyacımız var." açıklamasında bulunmuştu.

İmamoğlu, "Özellikle havacı uzmanlarla konuşmak şartıyla, bizim için en çok ihtiyacımız olan şey yeşil alan. Mevcut yapılar var orada onlar da son teknolojiye bilime katkı sunacak, tekno-kent tarzında alana katkı sunacak projeler bizim önceliklerimiz arasında" ifadelerini kullanmıştı.

ÖNCELİĞİ YEŞİL OLANLAR YEŞİLE NEDEN KARŞI 

İstanbul Atatürk Havalimanı'nın 'Millet Bahçesi yapılacağı' gerekçesiyle yıkımına başlanmasına muhalefetin anlamsız tepkileri sürüyor. İYİ Parti Gençlik Kolları üyeleri, Atatürk Havalimanı önüne giderek, 'Millet Bahçesi' için yıkım yapılmasını protesto etti.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun eylem çağrısı yaptığı havalimanı önünde akşam saatlerinde de protesto gösterileri yapılmıştı.  

Önceliği yeşil olan siyasetin kısa süredeki fikir değişikliği, Millet bahçelerine mi karşılar,yoksa Cumhurbaşkanının icraatlarımı karşı çıkılıyor sorularını akla getirdi. 

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2022, 11:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER