Kılıçdaroğlu'na tepki: Bir muhalefet partisi ilk kez terörist için DNA raporu istedi!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara'da Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Eğitim Öğretim Yılı Açılışı programında yaptığı konuşmada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına tepki gösterdi. Soylu, "Bir muhalefet partisi ilk kez DNA raporu istedi terörist için" dedi.

Kılıçdaroğlu'na tepki: Bir muhalefet partisi ilk kez terörist için DNA raporu istedi!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu şunları söyledi:

Dün sosyal medyada bir video dolaştı. Belki de ilk kez kamuoyu bir teröristi bu ölçüde net bir şekilde izledi ve gerçek yüzünü gördü. Bir kadın terörist silah eğitimi, bomba eğitimi almış, söz konusu eylemin hazırlığında parmağı olan, mecazi anlamda söylemiyorum, doğrudan parmak izi olan, başka eylemler yapacağını da söyleyen bir kadın terörist… Peki o açıklama sonrasında bize neyi tartıştırmaya çalıştırdılar? Eylemi yapan o muydu, başkası mı? Devlet yanıldı mı, yanılmadı mı? Bir muhalefet partisi ilk kez DNA raporu istedi terörist için.

Evlat nöbetindeki ailelerin başına ne geldiğini yıllardır tartışmadılar. Lavrion Kampı'nı bugün dünyaya anlatmaya çalışıyoruz. Bunları bu elemanların nasıl toplantığını hiç tartışmadık. Paramotor o kadar uçar mı diye uzman kesilmesini bildiler. Uçar. Sen bu örgütün nasıl uluslararası lojistik destek aldığını bilmezsen bunu da bilemezsin.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2022, 12:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER