Kılıçdaroğlu'nun uyuşturucu iftirasına Kurtulmuş'tan tepki: Son derece çirkin bir şey!

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Kılıçdaroğlu'nun uyuşturucu iftirasına ilişkin, "Son derece çirkin bir şey. Vatanseverliğe yakışmaz." dedi.

Kılıçdaroğlu'nun uyuşturucu iftirasına Kurtulmuş'tan tepki: Son derece çirkin bir şey!

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş katıldığı bir programda gündeme dair soruları yanıtladı ve gündene dair önemli açıklamalarda bulundu.

Numan Kurtulmuş'un açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

"Dünya 5'ten büyüktür demek gerçekten yenilikçi bir ruhla söylenmiş bir sözdür.

TAHIL ANLAŞMASI

Bütün olaylarla ilgili söylüyorum: Türkiye insani diplomasi ve diğer ilişkileri birlikte yönetiyor. Dünya'ya bakın, ambargolarla ülkeler köşeye sıkıştırılmaya çalışılıyor. Ancak olan hükümetlere olmuyor, halklara oluyor. Yok sayarak, ötekileştirerek sonuç alacağınızı düşünüyorsanız bunu geçmiş dönemlerde de gördük, başaramazsınız.

Rusya'nın ilhak kararlarını ilan ediyoruz ancak Rusya komşumuz ve savaşın bitirilmesi için çalışıyoruz. Batı kimi düşmanlaştırıyorsa onu yok etmek üzerine devam ediyor ama bir çok yerde görüyoruz, başarısız oluyor. 

Batı inenin ucu kendine dokunduğunda harekete geçiyor. 

Batılı ülkeler bu savaşın bitmesini istemediği için Dolmabahçe'deki görüşmeler sonuçsuz kaldı. Erdoğan hem Zelenski hem de Putin'le görüştü... İnsani diplomasi nasıl oluşur, liderlik nasıl ortaya konulabilir, sayın Cumhurbaşkanımız bunu gösterdi. Özellikle tahıl koridorunun tekrar açılması sayın Cumhurbaşkanımızın ve Türkiye'nin açık çabasıdır. Çözümün özü samimiyettir.

Biz ülkemizin geleceği için uzun dönemli bir mücadele veriyoruz. Bu anlamda önümüzdeki seçimi nasıl kazanırız gibi bir telaşımız yok. Muhalefet basit gündelik işlerle uğraşıyor. Tüm dünya sayın Cumhurbaşkanımızın hakkını teslim ederken, muhalefetin seçime dönük gündelik açıklamalarda bulunması çok çirkin.

KILIÇDAROĞLU'NUN İNGİLTERE ZİYARETİ

Bir partinin genel başkanı olarak her yere gidebilir. Ancak Türkiye büyük alt yapı projelerini finansmanını da sağlayarak yapmıştır. Türkiye'nin finansman gibi derdi yok. 20 yıllık sürede bu projelerin ortaya koyulması zihniyet değişikliğidir. 

AK Parti'nin en büyük başarısından birisi de zihniyet devriminin gerçekleştirilmiş olmasıdır. 

IMF'nin Türkiye'ye nasıl rol kestiğini, program dayattığını biliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız 19. protokollerden sonra frene bastı. 2013 yılında Türkiye sadece borç ilişkisini değil program dayatmasına da son verdi.

Dünya'da bu kadar fonlar nasıl birikti? Britanya'nın büyük fonu sömürünün sonu değil midir? Sermaye kimsenin kaşı gözü için bu parayı vermez. 

KILIÇDAROĞLU'NUN UYUŞTURUCU İFTİRASI

Son derece çirkin bir şey. Vatanseverliğe yakışmaz. Seçim dönemi, ne desek gümbürtüye gider, diye düşünüyorlarsa Türkiye aleyhine kullanılacağını düşünmeli. Varsa bilgisi belgesi ortaya koyar.

ERDOĞAN'IN RAKİBİ KİM OLUR?

Kimin aday olacağından daha önemlisi karşı tarafın problemi hangi siyasette politika gerçekleştirebileceğini açıklamalarıdır. Millet sizden Mavi Vatan, Libya ilişkileri, Libya'da Türk askerinin varlığı, Suriye ve Irak'taki operasyonlar konusundaki kanaatinizi merak ediyor. Millet bu tartışmaları seyreder, politik tavrı güçlüdür. Ancak sonuçta ne yapacaksın? Bunu merak eder. 

Altılı masanın dağılmadan bu güne getiren sayın Kılıçdaroğlu'dur. Birden fazla aday çıkma ihtimali de var. 

EKONOMİDEKİ GELİŞMELER

Şüphesiz ekonomideki gelişmeleri defaatle konuştuk. Seçimdeki birinci madde ekonomi. Ancak vatandaşımız şunu da gördü. Ekonomide içsel faktörlerden çok pandemi, savaşlar dolayısıyla mal ve hizmetlerdeki artış yaşandı.

ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

İnşallah asgari ücrette vatandaşımızı mutlu edecek, alım gücünü artıracak bir gelişme yaşanacak. 

TOKİ'nin sosyal konut projesini tam da konut projesi olmasının yanında sosyal bir projedir.

Seçim dönemine daha düşük bir enflasyonla gidilmesi hedefleniyor.

SEÇİMDE ANA HEDEF NE OLACAK?

AK Parti 2023 seçimlerine nasıl hazırlanacak?

Parti içerisinde siyasi birikimi olan arkadaşlarımızla mükemmel tartışmalar yaşandı. Hayatında bir kere bile olsa AK Parti'ye oy vermiş yüzde 68 bir kesim var. Toplumun her kesimi söyleyecek söz ve birikimimiz var. Toplumun da sayın Erdoğan'dan bir beklentisi var. En yüksek beklenti AK Parti'den sayın Erdoğan'dan.  

ANKETLERDEKİ SON VERİLER

Son üç aydır AK Parti'nin yükselişe geçtiğini görüyoruz.

EYT'DEKİ ÇALIŞMALAR

Milletin gündeminde olup da AK Parti'nin masasında olmayan hiç bir şey yoktur. Biz rasyonel bir şekilde, vatandaşın taleplerini değerlendiriyoruz. EYT'yi de Çalışma Bakanımız açıklayacaktır.

Olmayacak duaya amin demeyiz. Mali disiplin konusunda disiplini korumaya devam ediyoruz. Kopenhag kriterlerinin altında tutmaya çalışıyoruz.

SEÇİM TARİHİ

Seçim vaktinde olacak. (Mayıs'a alınması) Şu an gündemde yok.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER