MHP'den Kemal Kılıçdaroğlu İçin Suç Duyurusu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin talimatıyla Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı

MHP'den Kemal Kılıçdaroğlu İçin Suç Duyurusu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin talimatıyla Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, Genel Başkan Yardımcıları İzzet Ulvi Yönter ve İsmail Faruk Aksu ile basın toplantısı düzenledi. Yıldız, Başkanlık Divanı kararı ve Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin talimatı doğrultusunda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ve CHP milletvekillerinin konusu suç teşkil eden söz ve fiillerinin raporlanması ve CHP- HDP arasındaki ilişkilerinin araştırılması için oluşturulan komisyonun çalışmasını tamamladığını açıkladı.

GEÇMİŞİNİ İNKAR EDEN YAPIYA DÖNÜŞMÜŞ

Yıldız, Kılıçdaroğlu'nun, CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'a FETÖ terör örgütünce kaset kumpası yapılmasının ardından, 22 Mayıs 2010 tarihinde CHP'nin Genel Başkanı seçildiğini belirterek "Kılıçdaroğlu’nun başkan seçilmesiyle birlikte CHP, geçmişini inkar eden bir yapıya dönüşmüş, Cumhuriyetçi- Milliyetçi insanlar tasfiye edilmiş ve milli politikalar tamamen değiştirilmiştir" dedi. 

Yıldız şöyle devam etti:

"CHP Genel Başkanının ve bazı sözcülerinin bir takım siyasi eylemleri ve açıklamalarının suç teşkil ettiği görülmektedir. MHP hiçbir şart altında konusu suç teşkil eden fiillere sessiz ve seyirci kalmayacaktır. Görevi, unvanı, makamı ve siyasi pozisyonu ne olursa olsun hiç kimse suç işleme özgürlüğüne sahip değildir. CHP Genel Başkanının işlediği değerlendirilen, zaman aşımına uğramamış suçlar için; yeri, zamanı, içeriği, belirtilen eylemleri hakkında TCK ve ilgili diğer kanun hükümleri doğrultusunda suç duyurusunda bulunulması zarureti hasıl olmuştur. Kendisi uzun süredir FETÖ terör örgütünün siyasi ayağı olan ‘ByLock’çu milletvekili listesini açıklayacağını beyan etmesine rağmen, açıklamadı. Bu itibarla, TCK'daki suç tanımına birebir uyan, suçun maddi ve manevi unsurunu taşıyan, Anayasa'nın 26'ncı maddesi ile güvence altına alınan düşünceyi açıklama, yayma hürriyetinin dışında kalan çeşitli tarihlerdeki söz ve fiillerinin; 'kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret', 'suçu ve suçluyu övmek', 'suçu bildirmeme', 'suçluyu kayırma', 'suç delillerini bildirmeme', 'Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama', 'terör örgütü propagandası yapmak' suçlarını oluşturduğu değerlendirilmiş ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur."  
 

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2020, 21:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER