Müstafi Tümamiral Cihat Yaycı: Her ihanette FETÖ'nün parmağı var

Amiral Cihat Yaycı, geçmişten günümüze Türkiye karşıtı hemen her faaliyetin altında FETÖ'cülerin olduğunu belirterek, 'Milletine ve devletine böyle hainlik yapan ve başkalarının casusu olan başka bir güruh tarihte görülmemiştir' dedi.

Müstafi Tümamiral Cihat Yaycı: Her ihanette FETÖ'nün parmağı var

Müstafi Tümamiral Cihat Yaycı, firari FETÖ'cülerin yurt dışında da Türkiye karşıtı çalışmalarına devam ettiğini söyledi.Aydınlık gazetesine verdiği röportajda FETÖ'nün uluslararası arenada oldukça aktif olduğunu ve hiçbir zaman ihanete son vermeyeceğini kaydeden Yaycı, FETÖ'cülerin geçmişten günümüze Türkiye karşıtı faaliyetlerini tek tek sıraladı. 

Adalar Denizi'nde yaşanan gerginliklerden Türk gemilerinin durdurulmasına, Doğu Akdeniz’deki sorunlardan Rus uçağının düşürülmesine kadar FETÖ’nün her konuda parmağı olduğunu kaydeden Yaycı, şunları söyledi: 

- Adalar Denizi'nde bugün başımızın belası olan, NATO ve AB’nin girişini süresiz onaylayan FETÖ'cü askerlerdi.

- Annan Planı'nın destekleyicileri ve Denktaş’ı Ergenekoncu ilan edenler de onlardı.

- Açılım Süreci'nin en büyük savunucuları FETÖ'cü askerler ve medya organları idi.

- Suriye’ye zamanında müdahaleyi çok engellediler ve muhalefet ettiler. PKK ile anlaşarak şehirleri onlara teslim ettiler, o zaman bölgedeki bir Büyükşehir Emniyet Müdürü'nün söylemlerini hatırlayın. Sonra FETÖ'cü çıktı.  

- Sözde hendek savaşları ve girilemeyen şehirler... Hepsinin sorumlusu FETÖ'cülerdi.

- Doğu Akdeniz’de MEB ilanına karşı çıkan da bunlardı.

- Türkiye'yi uluslararası arenada “serseri devlet” konumuma düşürmek ve dışardan müdahaleyi meşrulaştırmak için “MİT TIR'ları” gibi iftira kampanyaları yapan ve son dönemde de yine aynı kampanyaya devam ederek “Libya’ya MİT Gemileri” iftiralarını yazan, yayan da FETÖ’dür.

- Rus uçağının düşürülmesi ve Rus Büyükelçisi'nin öldürülmesi... Hepsi FETÖ’nün bu ülkeye yaptıklarının örneği.

- Milletine ve Devletine böyle hainlik yapan ve başkalarının casusu olan başka bir güruh tarihte görülmemiştir

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER