Prensi Al Sabah: Cumhurbaşkanı Erdoğan duruşu, sözü ve eylemiyle cesur bir adam

TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile bir araya gelen Kuveyt Emir Vekili ve Veliaht Prens Şeyh Meş’al Al Cabir Al Sabah'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a övgü dolu sözler geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı duruşu, sözü ve eylemiyle cesur bir adam olduğunu vurgulayan Veliaht Prens Al Sabah, ''Ona karşı sevgi ve saygımız var" dedi.

Prensi Al Sabah: Cumhurbaşkanı Erdoğan duruşu, sözü ve eylemiyle cesur bir adam

Kuveyt Emir Vekili ve Veliaht Prens Şeyh Meş’al Al Cabir Al Sabah, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile bir araya geldi.

Kuveyt resmi haber ajansı KUNA'nın haberine göre, Kuveyt Emir Vekili ve Veliaht Prens Al Sabah, resmi ziyaret kapsamında ülkede bulunan TBMM Başkanı Şentop ve beraberindeki heyet ile Kuveyt'teki Beyan Sarayı'nda görüştü.

Görüşmede, Veliaht Prens Al Sabah, ülkesi ile Türkiye arasındaki tarihi ilişkinin derinliğine vurgu yaparak, 1971 yılında Kuveyt Devleti'nin Ankara Büyükelçiliği'nin açılışını gururla andıklarını söyledi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A ÖVGÜ DOLU SÖZLER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Kuveyt'e verdiği destekten dolayı teşekkür eden Al Sabah, "Erdoğan, duruşu, sözü ve eylemiyle cesur bir adam. Ona karşı sevgi ve saygımız var." dedi.

Al Sabah, Dost ülke Türkiye'nin Meclis Başkanı Şentop'un ve ona eşlik eden heyetin ikinci ülkeleri Kuveyt'i ziyaretinden büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

KUVEYT'TE OLMAMIZ MUHABBETİMİZİN GÖSTERGESİDİR

Şentop, daha sonra Kuveyt Başbakanı Şeyh Sabah Halid el-Hamed es-Sabah ile bir araya geldi.

Beyan Sarayı'nda gerçekleşen görüşmede, ziyaretin salgının başlamasından sonraki ilk resmi ziyareti olduğunu belirten Şentop, "Bu da Kuveyt'e olan muhabbetimizin göstergesi." dedi.

Türkiye ile Kuveyt arasındaki tarihi ilişkilerin olduğunu vurgulayan Şentop, devlet adamları olarak vazifelerinin, halklar arasındaki bu muhabbeti ileriye taşımak olduğunu söyledi.

İki ülke arasındaki ilişkilerin mükemmel seviyede seyrettiğini anlatan Şentop, "Halklarımız arasında tarihten gelen köklü bağlar, müşterek kültürel ve beşeri değerler ülkelerimiz arasındaki dostluk zeminini daha da kuvvetlendiriyor." değerlendirmesini yaptı.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2021, 11:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER