Saadet Partisi'nden AK Parti'yle ittifak şartı ve Afganistan açıklaması

Saadet Partisi Yüksek İştişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Saadet Partisi Gençlik Kolları’nın Akçakoca’da yapılan kampında flaş mesajlar verdi. 

Saadet Partisi'nden AK Parti'yle ittifak şartı ve Afganistan açıklaması

Saadet Partisi'nde çıkışlarıyla dikkat çeken, kendisini 'Milli Görüş Hareketi Lideri' olarak tanımlayan Oğuzhan Asiltürk,  Saadet Partisi Gençlik Kolları’nın Akçakoca’da yapılan kampında flaş mesajlar verdi. 

Yeniçağ'dan Fatih Ergin'in haberine göre Asiltürk, şöyle konuştu:

- Seçimlere gidene kadar, biz iktidar partisiyle birleşmiş olmayız. MHP'lilerle, diğerleri var, ‘sizinle beraber olacağız’ diye bir şey yapamayız. Söz veremeyiz. Niye veremeyiz, ilerde neyin ne olacağı belli olmadan oturulup, ileriye yönelik kararlar hatalar olabilir. 

- İstişarelerden sonra diğer partilere diyeceğiz ki, bizim inancımız şu, bizim toplumun yanlış gidişine hatalı hallere çözüm bulabilmemiz için mecliste grubumuzun olması lazım. Aksi halde 19 milletvekiliniz olsa gündem dışı konuşma yaparsınız, hiçbir şeye karışamazsınız. Ama 20 milletvekili olunca başkanlık divanında olursunuz. Otururuz görüşürüz, konuşuruz. Biz teklifleri alır değerlendiririz, ona göre karar veririz. Ama şimdi bu karar verilemez.

- Hiç umulmadık ölçüde Taliban Afganistan'da bir başarı kazandı. ‘Biz onlara yardımcı oluruz, destekleriz’ dedim, İslami hassasiyeti olmayanlar tepki göstermeye başladılar bile ama hiç önemli değil. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER