Silifke Belediyesi’nin yeni başkanı MHP’li Sadık Altunok seçildi

Mersin'in Silifke ilçesinde cezaevine giren belediye başkanı Mücahit Aktan'ın istifası üzerine olağanüstü meclis toplantısında yeni belediye başkanı MHP'li Sadık Altunok seçildi

Silifke Belediyesi’nin yeni başkanı MHP’li Sadık Altunok seçildi

2019'daki yerel seçimlerde Silifke Belediye Başkanı seçilen MHP'li Mücahit Aktan, cinayet suçu nedeniyle cezaevine girdi.

12 yıla kadar hapis cezası istenen, dosyası da Yargıtay'da olan Aktan, cezası kesinleşmeden görevinden istifa etti. Bunun üzerine Silifke Belediye Meclisi asil belediye başkanını seçmek için olağanüstü toplandı.

Cumhur İttifakı’nın 18, CHP'nin 10, İYİ Parti’nin 2 üyesinin olduğu, bir üyenin bağımsız olduğu Meclis’te 3 aday başkanlık için yarıştı. Mevcut başkanvekili, Cumhur İttifakı adayı Sadık Altunok 17 oy alırken CHP ve İYİ Parti’nin adayı Erden Doğruöz 12, bağımsız aday Barış Kurşun 1 oy aldı. 

Böylece Sadık Altunok Silifke Belediye Başkanı oldu.

Altunok, "Başta Cumhur ittifakı meclis üyeleri olmak üzere, tüm arkadaşlarıma destekleri için teşekkür ederim. Biz her şeyden önce yol arkadaşım, kardeşim, canım, ciğerim Mücahit kardeşim hep beraber yıllarca bir arada olduğumuz kardeşim ben hasetten ona vekalet ettim.  Onun adına teşekkür ediyorum. Dün de babasını kaybettik. Allah rahmet eylesin. İnşallah bugünden sonra da var gücümüzle Silifke için mücadele edeceğiz. Hep beraber Allah rızası için çalışacağız, en yüksek noktalara erişeceğiz diyorum" ifadelerini kullandı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER