Son anketlerden flaş sonuçlar: Bu kadarını kimse beklemiyordu

Seçim için geri sayım sürerken, AK Parti AR-GE ve Eğitim Başkanı Mustafa Şen canlı yayında çarpıcı açıklamalarda bulundu

Son anketlerden flaş sonuçlar: Bu kadarını kimse beklemiyordu

Türkiye seçim için geri sayıma geçerken, anketler de birbirini izliyor. Ancak son yapılan açıklamadaki kadar farkı kimse beklemiyordu. AK Parti AR-GE ve Eğitim Başkanı Mustafa Şen A Haber'de katıldığı canlı yayında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Şen şunları söyledi:

- Cumhurbaşkanı Erdoğan cumhurbaşkanlığı yarışında açık ara önde. Yapılan anketlere göre son oy oranı yüzde 52.

- Erdoğan'ın liderliği yeni bir mertebeye evrildi. Salgın, küresel kriz ve Ukrayna-Rusya savaşı sonrası yeni bir tekamül seviyesi yakalandı, bir bölgesel ve aynı zamanda küresel lider. Cumhurbaşkanımız dünyadaki liderlerden çok fazla ilgi görüyor.

- Baktığınızda zaman zaman 1 numara oluyor. O küresel liderlik oyunu yüzde 52'lerde tutuyor. Birkaç defa 50'nin altında gördük ama hep 50'nin üzerinde. Level artırmış oldu. 
- Birleşmiş Milletler'in çözmesi gereken tahıl krizi ve esir takası gibi konuları çözdü. Baş aktör Erdoğan. Bu liderliği sorduğumuzda memnuniyet oranı yüzde 80'i buluyor.

- AK Parti yüzde 42 bandını aştı. Son anketlere göre Cumhur İttifakı toplamı da yüzde 50'yi aşıyor.

- Erdoğan ve AK Parti'nin gençlerde de en yakın rakiplerine fark atıyor. Gençlerde AK Parti'nin oy oranının yüzde 40'ın üzerinde.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER