Suriyeli göçmenlerle ilgili plan belli oldu. İşte Erdoğan'ın seçim tarihi kararı ve flaş talimatı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın partililere verdiği yeni talimat ortaya çıktı. Seçim tarihi de netleşti

Suriyeli göçmenlerle ilgili plan belli oldu. İşte Erdoğan'ın seçim tarihi kararı ve flaş talimatı

2023 seçimleriyle ilgili geri sayım sürerken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçimin tarihiyle ilgili kararı belli oldu. Ayrıca Erdoğan'ın seçimlerle ilgili partililere verdiği talimat da ortaya çıktı.

Hürriyet'in hükümete yakın yazarı Abdulkadir Selvi bugünkü köşesinde çarpıcı ifadeler kullandı. Selvi'nin yazısının bir bölümü şöyle:

Seçimlerin zamanında yapılacağını söylemekten Erdoğan ve Bahçeli’nin dillerinde tüy bitti. Zaten muhalefet de artık seçimlerin zamanında yapılacağını kabullenmiş durumda.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ise birkaç nedenden dolayı seçimlerin zamanında yapılmasını istediği söyleniyor.

1- Yılbaşından itibaren ekonomideki iyileşmenin daha çok hissedileceği.

2- Yılbaşında memur ve emekli maaşlarında yapılacak artış, asgari ücrette tatmin edici bir düzenleme ile dar gelirlilere yönelik iyileştirici ek tedbirlerin devreye sokulması.

3- Karadeniz’de keşfedilen doğalgazın 2023’te evlere verilmesi.

4- İlk yerli ve milli otomobilimiz olan TOGG’un, seri üretiminin gerçekleşmesi. 29 Ekim tarihinde TOGG fabrikasının açılışı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılacak. İlk araç seri üretim bandından indirilecek.

Yapılan kamuoyu araştırmalarında ekonomiden sonra ikinci sırada Suriyeli sığınmacılar konusu geliyor. Suriye’ye yönelik operasyondan sonra başta İstanbul olmak üzere Ankara, Hatay, Şanlıurfa ve Gaziantep gibi Suriyeli sığınmacıların, yoğun olarak yaşadığı bölgelerden kurulacak güvenli bölgelere yerleştirilmesi amaçlanıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan hemen hemen her toplantıda partililere ‘Sahada olun, seçimlere çalışın’ diye talimat veriyor. Erdoğan önceki gün MKYK toplantısında ise, “Herkes en etkili olduğu alanların en ucuna giderek, ibreyi partinin lehine çevirsin” diyor. Bu sadece sokakta olma anlamına gelmiyor. Kararsız seçmenin kazanılması, AK Parti’nin küskünlerinin ikna edilmesi, Kürt seçmen dahil olmak üzere birçok başlık bunun altına giriyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER