Suriye'ye operasyon mesajı: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suriye'de terör örgütünün yuvalandığı bölgeleri temizleyerek güvenlik kuşağını birleştireceğiz

Suriye'ye operasyon mesajı: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 13. Büyükelçiler Konferansı'nın katılımcıları onuruna Çankaya Köşkü'nde verdiği öğle yemeğindeki konuşmasında Suriye'ye operasyon mesajı verdi.

Türkiye'ye ve Türk milletine yönelik terör tehditlerini, kaynağı ne olursa olsun ortadan kaldırmaya kararlı ve muktedir olduklarını tüm dünyanın bildiğini vurgulayan Erdoğan, sınırlar içerisinde ve sınır ötesinde gerçekleştirilen operasyonlarla bölücü terör örgütünün belini kırdıklarını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"Bölgemizin geleceğinde teröre yer olmadığını, bu örgütlerin destekçileriyle beraber tüm dünyaya gösterdik. Emperyalistlerin tetikçiliğini yapan katil sürülerini bölgemizden tamamen söküp atana kadar durmayacak, terörle mücadelemizi sürdüreceğiz. Güney sınırımız boyunca 30 kilometre derinliğinde güvenli bir hat kurma kararımız bakidir. Suriye'de terör örgütünün yuvalandığı son bölgeleri de temizleyerek, bu güvenlik kuşağının halkalarını inşallah yakında birleştireceğiz."

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2022, 10:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat
Murat - 2 ay Önce

Biz sonuna kadar destekliyoruz ve heyecanla bekliyoruz.Ancak PKK ya peşkeş çekilen Bize ait toprakların tamamının geri alınmasını da şiddetle istiyoruz.

SIRADAKİ HABER