Ümit Özdağ'dan Kılıçdaroğlu'na: Gülen’i Anayasa Mahkemesi başkanı, Öz’ü Yargıtay başsavcısı yap!

"KHK'lılar görevlerine iade edilecek" diyen Kılıçdaroğlu'nun sözlerine Ümit Özdağ'ndan sert cevap geldi. Özdağ, "Bu politika Türkiye Cumhuriyeti devletine ihanettir." ifadelerini kullandı.

Ümit Özdağ'dan Kılıçdaroğlu'na: Gülen’i Anayasa Mahkemesi başkanı, Öz’ü Yargıtay başsavcısı yap!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu programları kapsamında Samsun'a gitti. Çarşamba ilçesindeki TEKNOFEST'i ziyaret eden Kılıçdaroğlu, ilk kez bu etkinliğe katıldı. Daha sonra parti grup toplantısına geçen Kılıçdaroğlu, çıkışta KHK'lı bir vatandaşla ayak üstü sohbet etti.

KHK'LILARIN TAMAMINI GÖREVLERİNE İADE EDECEĞİZ

KHK'lı bir kadının "Siz göreve geldiğinizde bize nasıl bir çözüm üreteceksiniz?" sorusuna yanıt veren Kılıçdaroğlu, "Az önce televizyonların olduğu yerde söyledim. KHK'lıların tamamını görevlerine iade edeceğiz. Bir arkadaşımız sadece bu işle ilgileniyor" ifadelerini kullandı.

ÖZDAĞ: GÜLEN'İ AYM BAŞKANI YAPIN

Kılıçdaroğlu'nun bu söylemine Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ'dan tepki geldi. Kılıçdaroğlu'nun videosunu alıntılayan Özdağ, sosyal medya üzerinden "Fetullah Gülen'i de Anayasa Mahkemesi başkanı, Zekeriya Öz'ü Yargıtay başsavcısı yapın. Bu politika Türkiye Cumhuriyeti devletine ihanettir." paylaşımı yaptı.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2022, 13:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER