Adil Gür ne dedi? Adil Gür'e neden soruşturma başlatıldı?

Adil Gür ne dedi? Adil Gür'e neden soruşturma başlatıldı? Adil Gür Ruslar hakkında sarf ettiği sözlerin ardından soruşturma başlatılmasına karar verildi. Peki Adil Gür ne dedi? Adil Gür'e neden soruşturma başlatıldı? Haberimizin detayları

Adil Gür ne dedi? Adil Gür'e neden soruşturma başlatıldı?

Adil Gür ne dedi? Adil Gür'e neden soruşturma başlatıldı? A&G şirketinin sahibi Adil Gür hakkında soruşturma başlatıldı. Ruslar ile ilgili kullandığı ifadeler Adil Gür'ün başına dert oldu. Bir kişinin savcılığa ihbarda bulunmasının ardından soruşturma başlatıldı. Hakkında soruşturma başlatılan Adil Gür ne dedi? Adil Gür'e neden soruşturma başlatıldı? İşte detaylar

Adil Gür ne dedi?

Adil Gür katıldığı bir televizyon programında Ruslar ile ilgili kullandığı ifadeler başına dert oldu. Katıldığı TV programında canlı yayında İdlib ile ilgili açıklamalarda bulunan Adil Gür, bir anket sonucunu paylaşmıştı. Yurttaşların 'kendi göbeğimizi kendimiz keselim' mesajını verdiğini söyleyen Gür, "Bizi önce Amerika aldattı, şimdi Rusya aldatıyor. Ruslardan dost olmaz, Ruslardan başka türlü dost olur" demişti .

Adil Gür'e neden soruşturma başlatıldı?

Adil Gür'ün Ruslar ile ilgili söyledi cümleler bir kişinin savcılığa ihbarda bulunmasıyla soruşturma açılmasına neden oldu.

Adil Gür Ruslar hakkında şu ifadeleri kullandı: "Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur. Türk'ün dostu Kürt, Kürt'ün dostu Türk'tür. İkisi de ayağını denk alsın. Ayıdan post Rus'tan dost olmaz. Stüdyodaki ve ekran başındaki tüm kadınlardan özür dileyerek söylüyorum, Ruslardan başka türlü dost olur sadece. Yoksa siyasi anlamda dost olmalarını görmek mümkün değil. O yüzden Türkiye kendi göbeğini kendi kesmeli" ifadelerini kullanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2020, 14:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER