Ahmet Yaramış kimdir? Ahmet Yaramış nereli, kaç yaşında?

Ahmet Yaramış kimdir? Ahmet Yaramış nereli, kaç yaşında? TTK Başkanı Ahmet Yaramış FETÖ’cüler affedilsin çıkışıyla büyük tepki toplamıştı. Cumhurbaşkanı’nın istediği taktirde istifa edeceğini söyleyen Ahmet Yaramış kimdir? Ahmet Yaramış nereli, kaç yaşında?

Ahmet Yaramış kimdir? Ahmet Yaramış nereli, kaç yaşında?

gündeme gelen ve büyük tepki çeken Ahmet Yaramış, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın istemesi halinde istifa edeceğini söylemişti. Afyon Üniversitesi’ndeki konuşmada “Darbe teşebbüsüne karışmış, pişman olmuş nedamet duyan kişilere de sahip çıkmamız, onları bu toplumun içine dahil etmemiz, kazanmamız gerekiyor. Tarihte biliyorsunuz birçok darbe girişimi oldu. Bu darbelerin topluma vermiş olduğu zararı azaltmak için zaman içinde nedamet duyan, pişmanlık duyan insanları da bizim kazanmaya çalışmamız gerekiyor” ifadelerini kullanmıştı. Ardından çok fazla tepki toplatan TTK Başkanı Ahmet Yaramış, "Çok üzgünüm. Cumhurbaşkanım isterse istifa ederim" şeklinde konuşmuştu.  Ahmet Yaramış kimdir? Ahmet Yaramış nereli, kaç yaşında?

Ahmet Yaramış kimdir?

Türk Tarih Kurumu (TTK) Başkanı olan Ahmet Yaramış aslen Çorumludur. 1968 yılında Çorum’un İskilip ilçesinde dünyaya gelen Yaramış Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tarih Bölümü mezunudur. 1991-1993 yılları arasından Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde tarih öğretmeni olarak çalışan Yaramış, 1993 senesinde Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. 20 Nisan 2020 tarihinde TTK Başkanı olarak atanan Ahmet Yaramış evli ve 4 çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2020, 11:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER