Ayşegül Atik kimdir? Ayşegül Atik neden öldü?

Ayşegül Atik kimdir? Uzun yıllar tiyatrolarda rol alan Ayşegül Atik özellikle En son babalar duyar dizisinde canlandırdığı karakterle hafızlarda yer edindi. Bilhassa karantina döneminde TRT ekranlarında yeniden yayınlanan dizide Ayşegül Atik ayrı bir enerji katıyordu. Peki Ayşegül Atik kimdir, Ayşegül Atik neden öldü?

Ayşegül Atik kimdir? Ayşegül Atik neden öldü?

Ayşegül Atik kimdir? Usta tiyatrocu Ayşegül Atik bugün aramızdan ayrıldı. Dizi, tiyatro ve çeşitli reklamlarda rol alan Atik, geride pek çok eser bıraktı. Atik'in ölümü birçok sevenini üzdü. Peki Ayşegül atik kimdir, Ayşegül Atik neden öldü?

Ayşegül Atik kimdir?

72 yaşında olan usta tiyatrocu ömrünün büyük kısmını en sevdiği şey olan tiyatroya verdi. Ankara Üniversitesi Devlet Tiyatrosu bölümünden mezun olan Atik, mezuniyet tarihinden itibaren birçok dizi, film ve reklam gibi işlerin içerisinde yer aldı. 1980 darbesinden sonra akıllarda yer edinen KDV reklamında rol aldı. Ayşegül Atik gerçek ismi ise Mürşide Ersoy.

1977 yılında Ali Atik ile evlenen Ayşegül Atik, 25 yıl boyunca evli kalmış ardından 2002 yılında bu evlilik son bulmuştur. Ayşegül Atik'in Argun ve Alper adlarında iki çocuğu bulunmaktadır.
Bugüne kadar Kartallar Yüksek Uçar, Kısmetim Otel, Şenyuva gibi yapımlarda rol alsa da özellikle "En son babalar duyar" dizisi ile akıllara kazınmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER