Bergen kimdir? Acıların kadını kimdir? Serenay Sarıkaya, acıların kadını olacak!

Bergen kimdir? Acıların kadını kimdir? Arabesk müziğin önemli ismi "Acıların Kadını" Bergen, 1989 yılında cinayete kurban gitmişti. Ünlü yıldız Serenay Sarıkaya'nın başrolünü oynayacağı Bergen filminin vizyon tarihi belli oldu

Bergen kimdir? Acıların kadını kimdir? Serenay Sarıkaya, acıların kadını olacak!

Kocasından gördüğü şiddet yüzünden "Acıların Kadını" olarak tanınan arabesk müziğin önemli ismi Bergen, 1989 yılında cinayete kurban gitmişti.

Evliliği boyunda şiddet gören, kocası tarafından yüzüne kezzap bile atılan Bergen'in hayat hikayesinin anlatıldığı filmde başrolü Serenay Sarıkaya oynayacak.
Filmin vizyona giriş tarihi ise 27 Kasım 2020 olarak belirlendi.

Bergen kimdir? Acıların Kadını kimdir?

Asıl adı Belgin Sarılmışer olan Bergen, 15 Temmuz 1958'de Mersin'de doğdu. 14 Ağustos 1989 tarihinde ise boşandığı kocası tarafından öldürüldü.

Evliliği boyunca kocasından şiddet gören, hatta yüzüne atılan kezzap nedeniyle bir gözünü kaybeden, sahneye saçlarıyla sağ gözünü kapatarak ya da güneş gözlüğü ile çıkan Bergen, 31 yıllık yaşamında 6 Longplay, 11 kaset, 129 şarkı ve 1 video filmi yaptı.

1986 yılında çıkardığı Acıların Kadını albümünde ve daha sonra aynı isimle çektiği filmde kendi hayatını canlandırdı. 

En çok bilinen şarkıları "Sen Affetsen Ben Affetmem, Kader Diyemezsin, Benim İçin Üzülme, Elimde Duran Fotoğrafın, Neden Dönmesin?" isimli olanlardı.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2020, 14:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER