Ertuğrul Özkök Hürriyet'ten gitti: Ahmet Hakan ve Yiğit Bulut iddiası!

Hürriyet gazetesinde 20 yıl genel yayın yönetmenliği yapan, 12 yıldır da köşe yazarlığı görevini yürüten Ertuğrul Özkök'le yolların ayrıldığı belirtildi. Gazetenin genel yayın yönetmeni Ahmet Hakan ve Yiğit Bulut'la ilgili de iddialar ortaya atıldı

Ertuğrul Özkök Hürriyet'ten gitti: Ahmet Hakan ve Yiğit Bulut iddiası!

Hürriyet gazetesinde 1989 yılında getirildiği genel yayın yönetmenliği görevini 20 yıl yapan, 12 yıldır da köşe yazarı olarak çalışan Ertuğrul Özkök'le yolların ayrıldığı ileri sürüldü.

Özkök, 6 Kasım Cumartesi günü yayımlanan yazısında, "Bu sayfada 1988 yılından beri neredeyse hiç tatil yapmadan farklı konularda yazıyorum. Geçirdiğim COVID sırasında farkına vardım ki biraz yorulmuşum. Kafamda İzmir’in 60’lı yıllarından başlayan bir kitap senaryo projesi var. Kitaba bir türlü başlayamıyordum. Yine biliyorum ki başlarsam bitireceğim. O nedenle bir ay izin istiyorum. Bir ay sonra kitabıma başlamanın moraliyle, yepyeni magazin konularıyla dönmek üzere izin istiyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Bu arada genel yayın yönetmeni Ahmet Hakan'ın da görevi bırakacağı ileri sürülürken, Ertuğrul Özkök'ün yerine gazeteye Yiğit Bulut'un yazar olarak başlayacağı da iddia edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER