Fahrettin Altun kimdir? İletişim Başkanı Fahrettin Altun neden gündemde?

Fahrettin Altun kimdir? İletişim Başkanı Fahrettin Altun neden gündemde? Cumhurbaşkanlığı açıklamalarını yapan Fahrettin Altun, kamuoyunun en çok merak ettiği isimlerden biri oldu.

Fahrettin Altun kimdir? İletişim Başkanı Fahrettin Altun neden gündemde?

Fahrettin Altun kimdir? İletişim Başkanı Fahrettin Altun neden gündemde? Özellikle koronavirüs salgınından sonra açıklamalarıyla daha çok gündeme gelen Prof.Dr. Fahrettin Altun, kamuoyunun en çok merak ettiği isimlerden biri oldu.

Fahrettin Altun kimdir?

- 1976 yılında Almanya'nın Stuttgart kentinde doğmuştur.

- 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olmuştur.

- Yüksek lisans eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde, doktorasını ise “McLuhan ve Baudrillard’ın Medya Kuramlarının Karşılaştırmalı Çözümlemesi” başlıklı teziyle 2006 yılında İstanbul Üniversitesinde tamamlamıştır.

- 2002-2003 yılları arasında Utah Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü’nde misafir araştırmacı olarak bulunmuştur.

- İstanbul Şehir Üniversitesinin kurucu akademik kurulunda yer almış ve İletişim Fakültesinin kurucu koordinatörlüğünü yapmıştır. 

- Bu görevlerinin yanı sıra 2008-2014 yılları arasında İstanbul Şehir Üniversitesinde İletişim Bölüm Başkanlığını yapmıştır. 
- 2015-2017 yılları arasında İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev almıştır.

- 2014-2018 yıllarında SETA İstanbul Genel Koordinatörlüğü ve SETA Genel Koordinatör Yardımcılığını yürütmüş, bunun yanı sıra İbn Haldun Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanlığı görevinde bulunmuştur.

- Aylık Kriter dergisinin Genel Yayın Yönetmenliğini üstlenmiş, TRT 1’de Enine Boyuna ve TRT Haber’de Dışa Bakış adlı televizyon programlarına yorumcu olarak yer almıştır.

- TRT 2 ve TRT Haber’de yayımlanan Ayrıntı programını hazırlayıp sunmuş, Yöneliş ve Küre adlı yayınevlerinde editörlük, Anlayış dergisinde yayın yönetmenliği ve Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yapmıştır.

- SETA yayınlarından çıkan “Milletin Zaferi: 15 Temmuz”, “Terörün Kökenleri ve Terörle Mücadele Stratejisi”, “Türkiye’de Basın Özgürlüğü: Mitler ve Gerçekler” ve “15 Temmuz’da Medya” kitaplarının yazarları arasında yer almıştır.

- Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünün Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığına dönüştürülmesiyle birlikte 25 Temmuz 2018’de İletişim Başkanı olarak atanmıştır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER