Ferruh Muştuer kimdir? Ferruh Muştuer nerelidir? Ayasofya Cami İmamı Ferruh Muştuer hayatı

Ferruh Muştuer kimdir nerelidir? Ayasofya cami imamı Ferruh Muştuer kimdir? Ayasofya Cami'sine atanan iki imamdan biri olan Ferruh Muştuer daha önce de Ayasofya'da Fetih Suresi'ni okuyan imam olarak hafızalara kazanımıştı. Ferruh Muştuer kimdir nerelidir? Ayasofya cami imamı Ferruh Muştuer kimdir?

Ferruh Muştuer kimdir? Ferruh Muştuer nerelidir? Ayasofya Cami İmamı Ferruh Muştuer hayatı

Ferruh Muştuer kimdir nerelidir? Ayasofya cami imamı Ferruh Muştuer kimdir? Ferruh Muştuer nereli? Daha önce de Ayasofya'da Fetih Suresi'ni okuyan imam olarak hafızalara kazınan Ferruh Muştuer'in hayatı merak konusu oldu. 2015 yılında Dünya Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'nda birincilik elde eden Ferruh Muştuer, Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u fethettikten sonra bizlere emaneti olan ve 86 yıl sonra müzeden camiye dönüştürülen Ayasofya Cami'sine atanan iki imamdan biri oldu. Ferruh Muştuer hakkında merak edilenleri haberimizde sizler için hazırladık. Merak edenler için Ferruh Muştuer kimdir? Ferruh Muştuer nerelidir? Ferruh Muştuer hayatı. İşte detaylar...

Ferruh Muştuer kimdir?

Ferruh Muştuer, 1971 senesinde Kütahya'da dünyaya geldi. Hafızlık ve lise öğrenimini Kütahya'da tamamladıktan sonra 1996 senesinde Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde müezzin olarak görev başına geçti. 2006-2010 yılları arasında Avusturya'da din görevlisi olarak çalışmaya başladı. İstanbul Haseki Eğitim Merkezi Kıraat Bölümü'nü tamamlayarak diplomasını aldı. 2015 senesinde Kuveyt'te yapılan Uluslararası Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'nda birinci seçildi. 2013 senesinden itibaren İstanbul Eminönü Yeni Cami İmam Hatibi olarak çalışan Muştuer evli ve üç çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2020, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER