Funda Kocabıyık kimdir? Uşak Valisi nereli?

Funda Kocabıyık kimdir? Sosyal medyaya düşen teftiş görüntülerinin ardından çokça eleştirilere maruz kalan Funda Karabıyık biyografisi ve hayatı merak ediliyor. İşte Funda Kocabıyık nereli, Funda Kocabıyık asıl mesleği ne gibi soruların cevabı

Funda Kocabıyık kimdir? Uşak Valisi nereli?

Funda Kocabıyık kimdir? Özellikle Twitter'da yayılan teftiş görüntülerinde Uşak halkına emir kipiyle konuşara tepki çeken Funda Kocabıyık kimdir sorusu vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Peki Funda Kocabıyık özgeçmişi nasıl, asıl mesleği nedir?

Funda Kocabıyık kimdir?

Koronavirüs salgını sebebiyle Uşak'ın en kalabalık caddelerinden birisini denetleyen Vali Kocabıyık, vatandaşlara olan yaklaşımı sebebiyle internet üzerinde günün konusu oldu. Vatandaşlar yaşanan olayın ardın Funda Kocabıyık kimdir sorusunu araştırmaya başladı. İşte Funda Kocabıyık biyografi ve hayatı

Funda Kocabıyık, 1972 yılında Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde doğdu. Yükseköğrenimini Hacettepe Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü'nde tamamladı. 1994 yılında felsefe grubu öğretmeni olarak Ordu Ünye İmam Hatip Lisesi'nde göreve başladı. 1995 yılından 2005 yılına kadar Ankara Dikmen Lisesi'nde felsefe grubu öğretmenliği görevini yürüttü. 

Funda Kocabıyık kimdir? Uşak Valisi nereli?

2005 yılında Millî Eğitim Bakanlığı'nın açtığı müfettiş yardımcılığı sınavını kazanarak müfettiş yardımcısı oldu. 3 Kasım 2008 tarihinde Millî Eğitim Bakanlığı Müfettişliği Yeterlik Sınavını kazanarak Teftiş Kurulu Başkanlığında bakanlık müfettişliği görevine atandı. 14 Şubat 2011 tarihinde MEB Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürü olarak atandı. 

28 Ocak 2012 tarihinde ise 652 Sayılı KHK uyarınca MEB Teşkilat Kanunu'nun değişmesi ile kurulan Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne atandı. 13 Ocak 2016 tarihinde Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü olarak atandı.27 Ekim 2018 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığının 2018/202 sayılı kararı ve 3 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 6. Maddeleri gereğince Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından Uşak'a vali olarak atandı. Vali Funda Kocabıyık, evli ve iki çocuk annesidir. AK Parti eski milletvekili Hüseyin Kocabıyık'ın eşidir.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2020, 13:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER