Haluk Bozdağan kimdir? Haluk Bozdoğan kaç yaşında?

Haluk Bozdoğan kimdir? Mersin'in en büyük ilçelerinden Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdağan'ın Kovid-19 testlerinin pozitif çıktığı ve kendisinin 14 günlük karantinaya alındığı öğrenildi. Yaşanan gelişmenin ardından Haluk Bozdoğan kaç yaşında gibi sorular sorulmaya başlandı. İşte Haluk Bozdoğan biyografi ve hayatı

Haluk Bozdağan kimdir? Haluk Bozdoğan kaç yaşında?

Haluk Bozdoğan kimdir? Resmi sosyal medya hesaplarından söz konusu durumla ilgili açıklama yaparak 14 günlük karantina sürecinde olduğunu bildiren Haluk Bozdoğan, internet üzerinden en çok araştırılan konuların başında geliyor. Bizde sizler için Haluk Bozdoğan kimdir? Haluk Bozdoğan koronavirüs mü ve Haluk Bozdoğan kaç yaşında gibi soruların cevabını derledik.

Haluk Bozdoğan kimdir?

İlk çıktığı günden bu yana birçok ünlü isim, siyasetçi ve sporculara bulaşan koronavirüs şimdi de Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan'a bulaştı. Yaşanan üzücü gelişmeyi Başkan, kendi hesapları üzerinden duyurdu. Peki Haluk Bozdoğan kimdir?

57 yaşını dolduran Haluk Bozdoğan, Mersin'de doğdu. İlkokul ve liseyi Tarsus'ta okuduktan sonra Diyarbakır Dicle Üniversitesi'nde TIP Fakültesini kazandı. Daha sonra Ege Üniversitesi'ne geçiş yapan Bozdoğan, 1987 yılında henüz 24 yaşında mezun oldu. 

2 yıl Kahramanmaraş Afşin'de görev yaptı. Daha sonra Tarsus Çamlıyayla Sağlık Ocağı’da, 1999-2000 arasında Çamalan Sağlık Ocağı’da görev yaptı. 2001-2011 yılları arasında Kütahya Şaphane İlçesi Sağlık Ocağı, Özel Bahşiş Sağlık Ocağı ve Fahrettin Paşa Mahallesi 8 Nolu Sağlık Ocağı, 2 Nolu Demirkapı Sağlık Ocağı ve Emekliler Cemiyeti Sağlık Ocağı doktorluğu görevinde bulunan Bozdoğan, aynı yıllarda Tarsus Askerlik Şubesi, Adliye ve cezaevi hekimliği yaptı.

Bugüne kadar, Kardiyoloji, Netroloji, Dâhiliye, Üroloji, Hipertansiyon, Göğüs Hastalıkları, Çocuk Hastalıkları 184 seminer sertifikası bulunan Bozdoğan, İnsan Kaynakları ile Halkla İlişkiler Uzmanlığı kurslarını bitirdi ve İş Yeri Hekimliği, Spor Hekimliği, Turizm Hekimliği sertifikalarına sahiptir.

Tabipler Odası, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Halk Derneği, Barış Derneği üyesi olan Bozdoğan, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Haluk Bozdoğan, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde CHP Mersin Tarsus İlçesi Belediye Başkan adayıdır.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2020, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER