Haydar Baş kimdir? Haydar Baş neden öldü?

Haydar Baş kimdir? Haydar Baş neden öldü? BPT Genel Başkanı Haydar Baş tedavi gördüğü hastanede bu sabah hayatını kaybetti. Ardından Haydar Baş kimdir ve Haydar Baş neden öldü araştırma yapılmaya başlandı. Peki Haydar Baş kimdir ve Haydar Baş neden öldü?

Haydar Baş kimdir? Haydar Baş neden öldü?

Haydar Baş kimdir? Haydar Baş neden öldü? Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Haydar Baş, bu sabah saatlerinde yaşamını yitirdi. Bunun ardından vatandaşlar Haydar Baş kimdir ve Haydar Baş neden öldü diye merak ediyor.

Haydar Baş kimdir?

BPT Genel Başkanı Haydar Baş 1947 yılında Trabzon'da doğmuştur. 1970 senesinde, Kayseri’deki Erciyes Üniversitesi’ne bağlı Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun olmuştur. Lisansüstü eğitimini ve doktorasını “Veda Hutbesinde İnsan Hakları” konusundaki tezi ile Bakü Devlet Üniversitesi’nde tamamlamış ve bu üniversitede göreve başlamıştır. Doktora sonrası akademik çalışmalarına devam ederek “İslam ve Hz. Mevlana”, “Tasavvuf Tarihi”, “Din Sosyolojisi” ve “Din Psikolojisi” konularındaki tezleri neticesinde “Profesörlük” unvanını da aynı üniversiteden almıştır. Dokuz yıldır Bakü Devlet Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışan Baş, Doğu Dilleri ve Edebiyatlarını Araştırma Fakültesi, Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde vazifesini sürdürmüştür.

Haydar Baş neden öldü?

Haydar Baş ve ailesinden 8 kişide koronavirüs teşhisi konulduğu öğrenilmişti. 4 gündür hastanede tedavi gören Haydar Baş'ın dün yoğun bakıma alındığı bu sabah saatlerinde ise koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2020, 10:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER