Hüseyin Sarı kimdir? Hüseyin Sarı neden görevden uzaklaştırıldı?

Hüseyin Sarı kimdir? Balıkesir Valiliği, CHP'li Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı'yı görevden uzaklaşırdı. Yaşanan gelişmelerin ardından vatandaşlar Hüseyin Sarı kimdir, Hüseyin Sarı neden görevden uzaklaştırıldı? şeklinde soruları araştırıyor

Hüseyin Sarı kimdir? Hüseyin Sarı neden görevden uzaklaştırıldı?

Hüseyin Sarı kimdir? Cumhuriyet Halk Partisi Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, Balıkesir Valiliği'nce görevden uzaklaştırıldı. Konuyla ilgili henüz net bir açıklamada bulunulmazken Hüseyin Sarı kimdir? Hüseyin Sarı neden görevden uzaklaştırıldı? şeklindeki sorular sorgulanıyor.

Hüseyin Sarı kimdir? 

57 yaşında olan Hüseyin Sarı, Balıkesir'in Erdek ilçesinde gözlerini hayata açtı. İlk ve orta öğrenimini İstanbul'da, lisans eğitimini ise  Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi Bölümünde yaptı.  Buradaki eğitimine ara vererek 1986 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu.

1994 yılında Belediye Meclis Üyesi olarak siyasete atıldı. 1999 ve 2009 yılları arasında Erdek Belediye Başkanlığı görevin, yerine getirdi. Hüseyin Sarı, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Hüseyin Sarı, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde CHP'den Balıkesir İli, Erdek İlçesi Belediye Başkan adayı oldu ve seçimleri kazanarak Erdek'in yeni belediye başkanı olarak seçilmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER