Mitomani hastalığı nedir? Mitomani nedir?

Mitomani hastalığı nedir? Mitomani nedir? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada Mitomani hastalığından bahsetmesi merak konusu oldu. Peki Mitomani hastalığı nedir? Mitomani nedir?

Mitomani hastalığı nedir? Mitomani nedir?

Mitomani hastalığı nedir? Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Habertürk ekranlarında Kemal Kılıçdaroğlu'^nun açıklamalarının ardından Mitomani ifadesini kullandı. Peki Mitomani nedir? Mitomani hastalığı nedir?

Mitomani hastalığı nedir? Mitomani nedir?

Mitomani, yalan söyleme hastalığı olarak bilinir. Bu hastalığa yakalanmış kişilere mitoman adı verilir. Yalan söyleme hastalığı, kişinin dikkat çekmek ve toplumda odak noktası haline gelmek için söylediği yalanlarla başlar. Yalan söylemeyi alışkanlık haline getirenler bir noktadan sonra kontrolü kaybederler. Öyle ki söyledikleri yalanlara artık kendileri dahi inanırlar.

Yalan söyleyen kişiler çoğunlukla bu yaptıklarının hastalık derecesinde olduğunu düşünmezler. Bu nedenle tedavi ihtiyacı duymazlar. Kişi kendisinde bir problem olduğunu düşünmediği için hasta, yakınları tarafından tedaviye ikna edilmelidir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER