Nevşin Mengü kimdir? Nevşin Mengü'nün yeni adresi belli oldu

Nevşin Mengü kimdir? CNN Türk'teki görevine son verildikten sonra Almanya merkezli Deutsche Welle'nin Türkiye servisinde programlar yapmaya başlayan gazeteci Nevşin Mengü'nün yeni adresi belli oldu

Nevşin Mengü kimdir? Nevşin Mengü'nün yeni adresi belli oldu

Nevşin Mengü kimdir? CNN Türk'ün ünlü spikerlerinden olan Nevşin Mengü, görevine son verilmesinin ardından  Almanya merkezli Deutsche Welle'nin Türkiye servisinde program yapmaya başlamıştı.

Mengü'nün yeni adresi belli oldu.

Sözcü gazetesi internet sitesinde "Gazetecilikte, genç kuşağın yıldız ismi Nevşin Mengü artık Sözcü ailesinde… Mengü şimdilik Sozcu.com.tr'de yakın gelecekte de Sözcü TV'de sizlerle olacak" diye bir açıklama yaptı.

Mengü'nün artık Sözcü grubunda çalışacağı belirtilmiş oldu.

Nevşin Mengü kimdir?

Nevşin Mengü, 1982 Ankara doğumludur.

Siyasetçi Şahin Mengü'nün kızı olan Nevşin Mengü, TED Ankara Koleji'nden sonra Bilkent Üniversitesi Siyaset Bölümü bölümünde lisans eğitimini, Galatasaray Üniversitesi’nde Türkiye Üzerine Toplumsal İncelemeler üzerine de yüksek lisansını yapmıştır. 

2005 yılında Kanaltürk televizyonuna göreve başlayan Nevşin mengü, Habertürk'te muhabirlik de yapmıştır. Bir süre İran'ın başkenti Tahran'da görev yapan Mengü, 6 ay Hürriyet gazetesinde çalışmıştır. 

Mengü uzun yıllar editörlük ve sunuculuk yaptığı CNN Türk'le yollarını yönetimle yaşadığı bir anlaşmazlık nedeniyle ayırmıştı.
 

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2020, 13:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER