Sezgin Baran Korkmaz'la canlı yayında yüzleşti: Veyis Ateş'ten flaş açıklama

Hakkında kara para aklama soruşturması bulunan Sezgin Baran Korkmaz'dan arabulucuk yapmak için para istediği ve otelinde konakladığı iddia edilen sunucu Veyis Ateş, canlı yayında açıklamalarda bulundu

Sezgin Baran Korkmaz'la canlı yayında yüzleşti: Veyis Ateş'ten flaş açıklama

Hakkında kara para aklama soruşturması bulunan Sezgin Baran Korkmaz'dan arabulucuk yapmak için para istediği ve otelinde konakladığı iddia edilen sunucu Veyis Ateş, canlı yayında açıklamalarda bulundu.

İsmail Saymaz'ın Halk TV'de konuğu olan Veyis Ateş konuşurken, programa yurt dışında olduğu belirtilen Sezgin Baran Korkmaz da katıldı.

Olayın ardından Habertürk'ten ayrılan Veyis Ateş, şunları söyledi:

- Sezgin Baran Korkmaz'la ben Temmuz 2020'de, 20'leri olabilir, meşhur Paramount Otel'e davetli olarak gittim. Ben zaten Bodrum'da tatildeydim. Arkadaşımın teknesindeydim. Ben o tekneye bindikten, İstanbul'a döndükten sonra orada çekildiğim bir fotoğrafı attım, Instagram'a koydum. 

- Bizim aramızda geçen diyalogla, benim bir teknem yok. Benim arkadaşlarımın teknesi. Paramount Otel'e Cihan Ekşioğlu beni davet etti. Bir defa gittim. Ya cuma ya da cumartesi pazar akşamı, para ödemedim, davetli olarak gittim. Bu ve benzer otellere davetli olarak zaten gittim. Daha lükslerine de gittik, gördük. 

- O günün kaldığım sabahın ertesi sabahı kahvaltı sofrasında biri yanıma geldi, merhaba ben Sezgin Baran Korkmaz dedi. Tanışma bir. Temmuz dediysem, eylül ekim gibi olabilir, bir balıkçının kapısında bir kez daha tanıştık.

- (Sezgin Baran Korkmaz'dan 10 milyon euro istediği iddiası) Madem bu iş olmuyor ya, bu adam bana diyor ki 'Bu memlekette lobiler var, klikler var...' Ne anlarsın? Devletin bakanı diyor ki konu kapalı, gelecek yargıya teslim olacak. Ben diyeceğim ki, lobiler klikler var gönder bana 10 milyon euro ben bu işi çözerim. Böyle bir konuşmamız yok. 

- (İsmail Saymaz: Ben bu konuşmayı dinledim. Sen konuşmada diyorsun ki, beklenti ve isteklerini göstermen lazım. O da diyor ki samimiyetimi nasıl göstereceğim abi. Sen de diyorsun ki onlar da çok güçlü pozisyonda olduğu için olur mu olmaz mı sormadım diyorum. Ben dinledim. Sen bu görüşmeyi yapmışsın. Bunu nasıl açıklıyorsun?) 10 milyon euro istemiş miyim, böyle bir kayıt var mı, ben kendi ellerimle götüreyim. Benim 7 aydan beri çıkmayan sesim, çıkmayan konuşmam, neresi önü, neresi arkası bilmediğim bir konuşma. Ben 10 milyon euro istemedim, böyle bir konuşmayı yapmadım.

Canlı yayına telefon bağlantısıyla katılan Sezgin Baran Korkmaz ise "Veyis Ateş, kendisinin aracı olduğunu söyledi ve 10 milyon euro talep etti" iddiasında bulundu.

Suç duyurusunda bulunacağını belirten Korkmaz, "Veyis Ateş 10 milyon euro istedi ama ben vermedim" dedi.

Korkmaz devamında şunları söyledi: 

"Temiz insanları kirletmek için bu kadar mı çaba gösterilir ya? Bende kayıt olduğunu düşünmediği için başkalarını ona doğru çekmeye çalıştığı için ben Selivay'a dinlettim. Sevilay yönetimine söyleyecekti, bu adalet önünde hesap verene kadar konuşmayacaktım. Ben bunu kastetti demem, beyefendinin kendisi orada, gözlerinizin içine bakıp... Benim çocuğum 6 aydır tedavi göremiyor, yalan söylüyor, gözümün içine baka baka yalan söylüyor. Benden kimin için para istediğini onu açıklaması lazım. 20 sene de geçse 20 sene bunun mücadelesini vereceğim."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER