Tolga Yarman kimdir? Tolga Yarman nereli, kaç yaşında?

Tolga Yarman kimdir? Tolga Yarman nereli, kaç yaşında? Kemal Kılıçdaroğlu’nun rakibi olan Tolga Yarman ile ilgili bilgiler araştırma konusu oldu. Genel Başkanlığa aday olan Tolga Yarman kimdir? Tolga Yarman nereli, kaç yaşında? Merak edilen detaylar…

Tolga Yarman kimdir? Tolga Yarman nereli, kaç yaşında?

Tolga Yarman kimdir? Tolga Yarman nereli, kaç yaşında? CHP Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim için ilk rakibi Tolga Yarman oldu. Tolga Yarman yaptığı açıklamada CHP 37. Olağan Kurultay için genel başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Tolga Yarman’ın bu ifadelerinin ardından merak konusu oldu. Tolga Yarman kimdir? Tolga Yarman nereli, kaç yaşında?

Tolga Yarman kimdir?

Tolga Yarman İstanbul’da 1945 yılında dünyaya gelmiştir. 1963 senesinde Galatasaray Lisesi’ni bitiren Tolga Yarman, üniversiteyi Fransa’da tamamladı. 1967 senesinde yüksek lisans seviyesinde mezun olan Yarman, İstanbul Teknik Üniversitesi Nükleer Enerji Enstitüsü'nde ikinci yüksek lisansını tamamladı. Doktorasını ABD’de tamamlayan Yarman Bilim Doktoru unvanını aldı. İTÜ'de Nükleer Mühendislik alanında, 1977'de Doçent, 1982'de Profesör oldu.

1989-1991 yılları arasında Sosyal Demokrat Halkçı Parti (SHP) İstanbul İl Yöneticisi olarak görev alan Yarman’ın “CHP Açılırken Solda İnsan Hareketleri” adlı bir kitabı var.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER