Turgut Aslan kimdir? Turgut Aslan nereli, ne iş yapıyor?

Turgut Aslan kimdir? Dün gece yarısı açıklanan atama kararlarına göre İstanbul dahil 5 ilin Emniyet Müdürü değişirken Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı'na ise Turgut Aslan atandı. Sürpriz atamanın ardından vatandaşlar Turgut Aslan kimdir, Turgut Aslan kaç yaşında ve nereli gibi soruların cevaplarını araştırıyor

Turgut Aslan kimdir? Turgut Aslan nereli, ne iş yapıyor?

Turgut Aslan kimdir? 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişimde Gazi olan Terörle Mücadele Daire Başkanı Turgut Aslan Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı'na atandı. Erdoğan, Arslan'ı daha önce ziyaret etmişti. Peki Turgut Aslan kimdir, Turgut Aslan nereli? İşte Turgut Aslan biyografi ve hayatı.

Turgut Aslan kimdir?

Turgut Aslan kimdir? Cumhurbaşkanlığı atama kararlarına göre Başdanışmanlığı görevine getirilen Turgut Aslan hayatı ve özgeçmişi merak konusu oldu. İşte Turgut Aslan kim sorusunun cevabı.

58 yaşında olan Turgut Aslan, Çorum'un Ortaköy ilçesinde gözlerini hayata açtı. 19 yaşında Polis Koleji'nden, 23 yaşında ise Polis Akademisi'nden önemli başarılarla mezun oldu. 2014 yılında Terörle Mücadele Daire Başkanlığına atanana dek yurdun dört bir köşesinde çeşitli görevler ifa etti. Darbe girişimi sırasında rehin alınarak başında vuruldu ve ağır yaralandı. Gazi ünvanı alan Turgut Aslan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER