Zeki Yiğit kimdir? Zeki Yiğit nereli?

Zeki Yiğit kimdir? Zeki Yiğit nereli? Yeni Danıştay Başkanı Zeki Yiğit oldu. Ardından vatandaşlar Zeki Yiğit kimdir ve Zeki Yiğit nereli diye araştırmalara başladı. Peki Zeki Yiğit kimdir? Zeki Yiğit nereli?

Zeki Yiğit kimdir? Zeki Yiğit nereli?

Zeki Yiğit kimdir? Zeki Yiğit nereli? Görev süresi dolan Zerrin Güngör'ün yerine yeni Danıştay Başkanı olarak Zeki Yiğit atandı. İstanbul Hukuk Fakültesi mezunu Zeki Yiğit'in yeni Danıştay Başkanı olmasının ardından vatandaşlar araştırma yapmaya başladı. Peki Zeki Yiğit kimdir? Zeki Yiğit nereli?

Zeki Yiğit kimdir?

Zerrin Güngör'ün yerine geçen Zeki Yiğit 10 Mayıs 1965 yılında Zonguldak Alaplı'da dünyaya gelmiştir. İstanbul Hukuk Fakültesi'ni bitiren Zeki Yiğit 1087 yılında mezun olmuştur. İş hayatına 1988 yılında hakim adayı olarak göreve başlayan 54 yaşındaki Yiğit, çeşitli bölgelerde hakim ve savcı olarak görev almıştır. 2011 yılında Danıştay üyeliğine seçilen Zeki Yiğit Danıştay Başkanı oldu.

Zeki Yiğit nereli?

54 yaşındaki Zeki Yiğit 1965 yılında Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde hayata gözlerini açmıştır. 2013 yılı itibarıyla Yüksek Seçim Kurulu üyesi olan Zeki Yiğit evli ve dört çocuk babasıdır. İstanbul Üniversitesi'nden mezun olan Yiğit, ilk meslek hayatında çalışmasını hakim adayı olarak yapmıştır.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2020, 14:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER