İstanbul Üsküdar'da Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli Prof. Dr. Gökçen Orhan hayatını kaybetti.

56 yaşındaki Orhan'ın hastanedeki odasında ölü bulunduğu belirtildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Dr. Siyami Ersek Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanlarından Prof. Dr. Gökçen Orhan hocamızı, görevli olduğu hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kaybettik. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm çalışma arkadaşlarına başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun” dedi. 

GÖKÇEN ORHAN KİMDİR?

1967 yılında Kayseri'de doğdu. Orta öğrenimini İstanbul Galatasaray Lisesi'nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nden 1992 yılında mezun olarak tıp doktoru oldu. 

Aynı yıl Doktor Siyami Ersek Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Kalp ve Damar Cerrahisi ihtisasına başladı. 1997 yılında kalp ve damar cerrahisi Uzmanı, 2007 yılında doçent, 2019 yılında profesör unvanı aldı. 

Yurtdışında Paris, Hannover, Bad Nauheim Frankfurt'ta konuk cerrah olarak kalp yetersizliği cerrahisi, yapay kalp, kalp nakli konularında eğitim aldı. 

Katıldığı kongre ve seminerlerde, tıbbi ve kişisel gelişim konularını içeren ulusal ve uluslararası eğitim konuşmaları yaptı. 

Çok sayıda bilimsel makale ve tıbbi kitap bölümleri yazmıştır.

Editör: Grlyrtts