Reisi'nin vefatı dünya gündemini sarstı: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan taziye mesajı! Reisi'nin vefatı dünya gündemini sarstı: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan taziye mesajı!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, TV5'te katıldığı canlı yayında, genel başkanlığı bırakacağı yönündeki haberlerle ilgili soruyu yanıtladı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, sağlık sorunları nedeniyle genel başkanlıktan ayrılacağını belirterek, siyasetten tamamen çekilmeyeceğini ve yeni genel başkana destek olacağını söyledi. Partinin kongre tarihi henüz netleşmemiş olsa da, Karamollaoğlu ekim ayından önce olağanüstü kongre yapılmasının daha uygun olacağını belirtti.

Son dönemde sağlık sorunlarının arttığını bildiren Karamollaoğlu, "Artık sağlığım bu görevi bihakkın yerine getirmeme izin vermiyor. Bu seçim döneminde yalnızca 4 yere gidebildim. Bu bir genel başkan için ciddi bir eksiklik. Gitmek istemediğimden değil sağlığım müsaade etmediği için gidemedim." şeklinde konuştu.

Partinin kongre tarihinin henüz netleşmediğini ancak 30 Haziran'da yapılabileceğini belirten Karamollaoğlu, "Kongre tarihimiz normalde ekim ayında. Ekim ayı biraz bana uzun bir süre gibi geldi. Bundan dolayı arkadaşlarımıza hazırlıklarını yapmalarını, bizim ekimden önce bir olağanüstü kongre yapmamızın daha uygun olacağını söylemiştim." ifadelerini kullandı.

Şu an bir aday olmadığını, bu konuda teşkilat mensuplarının kanaatlerini alacaklarını aktararak, "Bir veya iki isim üzerinde mutabakat sağlandığında kongreye gideceğiz." dedi. Karamollaoğlu, genel başkanlık için görevi hakkıyla yerine getirecek bir isim belirleneceğini söyledi.

Editör: Nehir Durdağı